• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rezeta Veliu dhe Toni Dovolani imazh të Sherri Hill

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Rezeta Veliu quhet imazhi i ri i stilistes së famshme Sherri Hill. Është 23 vjeçare e lindur në Prishtinë, por që ka disa vite që jeton në SHBA. Si modele nuk i zë vendi vend. Sa në Tokio, sa në Hong Kong e sa në Meksikë apo në Miami.


Rezeta ka qenë e pranishme në shumë kopertina të njohura atje. Inkuadrimin në botën e modelimit e fillon në vitin 2004. Më vonë ajo është paraqitur në një audicion të madh për modele dhe talente në Houston të SHBA-ve.

Unë e fitova vendin për garat. Isha në mesin e 30 nga Houstoni. E përfaqësoja Texasin. Isha tepër krenare me veten time sepse menaxherja ime ishte përkrahësja ime më e madhe. Në të vërtetë mora shumë shpërblime”,tregon ajo.

Nga kjo kohë filluan ofertat e agjensioneve të modelimit nga Spanja, Italia, Japonia. “Dëshira ime ishte që së pari të shoh Japoninë, saktësisht Tokion. Kjo ishte thyerja e akullit në profesionin tim”, thekson Rezeta. “Tani kam marrë ofertën në Florida, Miami “Front Management.

Kam bërë shumë reklama, po për mua më të suksesshme janë ato për kompaninë e automobilave Honda, për kompaninë e telefonave celularë Verizon, NEXTEL, kam bërë Fashion TV për Mexico dhe shumë portada (faqe të para të magazinave).

Së fundi ajo është bërë imazh i stilistes shumë të njohur Sherri Hill së bashku me Tony Dovolanin. Rezeta është e fejuar me Peter Czischke, një djalosh që jeton në Mexiko.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top