• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rifillojnë shfaqjet në teatrin kombëtar të fëmijëvë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

TIRANË - Teatri Kombëtar për Fëmijë do të shfaqë gjatë muajit janar katër shfaqje të ndryshme, realizime të sezonit të kaluar, ndërkohë që priten edhe premiera të reja për fëmijë.
Duke filluar që këtë fundjavë ky teatër do të japë për fëmijët shfaqjen "Semi gjeti një këpucë", me regji të Bakie Baboçit, skenar të Naum Priftit dhe muzikë të Edmond Zhulalit. Ndërsa në role interpretojnë aktorët Jorida Meta, Donika Ramollari, Marilda Furxhi, etj.
Ndërsa fundjavën e dytë të janarit do të shfaqet pjesa me kukulla "Magjistari i Oazit". Në ketë pjesë një stuhi rrëmben një vajzë dhe e çon në vëndin magjik, ndërkohë që ajo duhet të takohet me magjistarin që mund ta ndihmojë të kthehet në shtëpi.
Në datat 22-23 janar do të shfaqet pjesa për fëmijë "Çipkot" me regji të Leonard Deliut, skenar të Aurora Qazimit dhe me aktorët Leonard Deliu, Shegushe Bebeti, Alma Pina dhe Donika Ramollari.
Ndërsa në fundjavën e fundit të muajit janar, Teatri Kombëtar për Fëmijë do të shfaq pjesën "Ulërimat e Pyllit”, e realizuar sezonin e kaluar.
Të shtunën shfaqjet fillojnë në orën 11:00, ndërsa të dielën ka dy shfaqje në oraret 10:30 dhe 11:30.

(d.b/BalkanWeb)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,550
Pikët
113
Përgjigje e: Rifillojnë shfaqjet në teatrin kombëtar të fëmijëvë

Lajm SHUME i mire.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,550
Pikët
113
Përgjigje e: Rifillojnë shfaqjet në teatrin kombëtar të fëmijëvë

Bertolt Brecht,Eugen.
???????????????
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,550
Pikët
113
Përgjigje e: Rifillojnë shfaqjet në teatrin kombëtar të fëmijëvë

Nuk e di ekziston tema:
Cfar po beni ne moment?
Po shikoj pjese nga kinematografia jone GJIGANDE(ish):
http://www.youtube.com/watch?v=lD0-R0eq8RY&NR=1
PS: ktheje nje here per flamur.......lol
PS2: kur sulltani(populli)vdes apo ka vdekur qehallaret apo agallaret dhjamosen.
Duke u bazuar ne faktin qe nje Sulltan tjeter keta i dobesonte.....kaq!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,556
Pikët
113
Përgjigje e: Rifillojnë shfaqjet në teatrin kombëtar të fëmijëvë

Ndersa ne Teatrin POPULLOR jane luajtur ose jane vene ne skene KRYEVEPRA,prsh:
http://www.youtube.com/watch?v=tzlwILjfmEE
25 leka te vjetra kushtonte bileta.
REALITET.
YEP.
W0W ! Ernesto Roma.. Xhiri - Geringu, Xhivola hajduti - Gebelsi dhe plaku Dogsboru- Hindenburgu. Akoma i mbaj mend batutat ne shqip. :) Sa gjynah kemi qene, ne vend te "Barney-t", kemi pare Arturo Ui-n. (L0L)

Thanks qe e prure kete video edhe pse eshte tema e gabuar.
 
Top