• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rindërtim i bazuar te adn-ja - vajzë pellazge nga thesalia

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,005
Pikët
113
Vendndodhja
RINDËRTIM I BAZUAR TE ADN-JA - VAJZË PELLAZGE NGA THESALIA

ADN-ja i përket eshtrave të një vajze që ka jetuar 7000 vjet p.e.s në Thesali, vend i cili ishte një qendër pellazgjike e asaj kohe. 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,249
Pikët
113
Përgjigje e: Rindërtim i bazuar te adn-ja - vajzë pellazge nga thesalia

Nuk eshte kjo Pellazge o Mandi.

Kjo eshte hunter-gatherer(gjahtare) nga Europa. Shiko sa pamje mashkullore ka kjo femer. Pellazget kane qene fermer nga Anadolli, kane ardhur me vone ne Ballkan, kane patur pamje me te rafinuar se Europjanet e vjeter.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,516
Pikët
113
Përgjigje e: Rindërtim i bazuar te adn-ja - vajzë pellazge nga thesalia

Nuk eshte kjo Pellazge o Mandi.

Kjo eshte hunter-gatherer(gjahtare) nga Europa. Shiko sa pamje mashkullore ka kjo femer. Pellazget kane qene fermer nga Anadolli, kane ardhur me vone ne Ballkan, kane patur pamje me te rafinuar se Europjanet e vjeter.
Prandaj vazhdojme martohemi me burra ne Shqiperi, se e kemi origjinen nga Pellazget -mos-
 
Top