• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Robin Hoodi do të hapë Festivalin e Kanës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Festivali i Kanës që do startojë në 12 maj ia ka rezervuar hapjen filmit “Robin Hood” me protagonist Russell Croëe dhe regji të Ridley Scott.


Këtë vit, festivali i Palmës së Artë zhvillon edicionin e 63-të, ndërsa risia më e madhe është se regjisori amerikan Tim Burton do të drejtojë jurinë vlerësuese.

Ridley Scott rikthehet në kinema me një nga legjendat më të mëdha botërore, i cili është interpretuar më parë edhe nga Errol Flynn, Sean Connery e Kevin Costner, pa harruar këtu filmin vizatimor të Disney.

Në versioni Croëe, Robin Hood nuk është më një djalosh por një njëri karizmatik. “Isha shumë entuziast për këtë projekt. Robin ka ngelur përherë në një qoshe të kujtesës time që kur isha femijë”, shprehet aktori amerikan.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top