• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Role me mish te grire e veze te ziera

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

700gr mish i grire

1 filxhan buke e grire

1 qepe e voge e grire ne rende

pak selino e grire

gjysem filxhani gjalp

1 veze e rrahur

krip,piper

2 lug vere e bardhe

2 filxhan caj salce domateje

5 veze te ziera

Pergatitja

Perziejme mishin ,buken,qepen,selinon dhe vezen e rrahur.

Hedhim kripe,piper dhe i perziejme mire e mire dhe e bejm si top brumi.

E hapim brumin mbi nje leter furre me forme kuadrati.

Vezet e ziera e te qeruara i vendosim ne mes te brumit ne rradhe,dhe me ndihmen e leteres e mbeshtjellim brumin

, Ne nje tigan te thelle me vaj e pak gjalp skuqim qoften e madhe,,e skuqim ngadale duke e kthyer nga te gjitha anet,,hedhim me pas salcen e domateve ,,i vendosim nje kapak dhe me zjarr te ulet e leme te zihet ngadale

Sherbehet me oriz ose patate te skuqura ,perime etj
 
Top