• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rosela është herët për martesë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
S’dua më të dashuroj”, kjo është kënga më e re e këngëtares shkodrane Rosela Gjylbegu. Por, padyshim që teksti i këngës nuk ka të bëjë asgjë me këngëtaren, aq më tepër kur është shkruar nga dikush tjetër.


Kënga mban vulën e Adrian Hilës, kompozitori dhe tekstshkruesi i njohur, i cili është një nga bashkëpunëtorët e denjë të Roselës.

Rosela ka marrë pjesë edhe në një tjetër aktivitet artistik. Ajo ka pozuar për një agjenci fustanesh të nusërisë, duke nxjerrë në pah akoma më shumë bukurinë e saj.

Për këtë experience të re në jetën e saj, Rosela shprehet: “Ishte shumë argëtuese. Mu bë kjo ftesë që të bëhesha imazh i kësaj agjencie dhe më erdhi natyrshëm ta pranoja.

Fustanet ishin të bukura, u ndjeva rehat”.

Po se çfarë ndjesie i solli veshja e një fustani nusërie, që në njëfarë mënyre e ëndërron pothuajse secila femër, këngëtarja përgjigjet: “S’e di, për sa i përket ndjenjës, si çdo femër që e ëndërron, por mendoj se është ende herët për mua”. Rosela nuk preferon të zbulojë nëse ka zgjedhur njeriun e zemrës, pasi konsideron se është diçka private.

Ndryshe, ajo tregon se mezi po e pret promovimin e klipit “Rruga e zemrës”, ndërkohë që ka shumë projekte që presin realizimin, por që preferon t’ia lërë kohës ta tregojë vërtetësinë e tyre, me arsyetimin e thjeshtë, se nuk varen vetëm nga ajo.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top