• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rosto viëi, derri ose dashi

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Për 500 gr mish tul duhen

yndyrë 3-4 lugë gjelle, karota, selino, qepë për pjekje nga 1 kokërr sejcila, perime të stinës 1 kg, majonezë 1/2 filxhan ëaji.

Rostoja e viëit, e derrit ose e dashit pasi të jetë
ftohur pritet në feta të holla, në drejtim të kundërt të
fijeve, vihet në pjatë në formë shkalle dhe zbukurohet
me ullinj, kastraveca turshi, me domate të prera në fe-
ta, me rrepka të kuqe, qepë të njoma ose me ndonjë sa-
llatë tjetër të stines. Mund të shoqërohet me salcë ma-
joneze ose mustardë (salcë e përgatitur me sinap).
 
Top