• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum

Krejt rastësisht në Durrës në fundjavën e kaluar, pikërisht më datën 29 Gusht, kur këngëtarja shqiptare Rovena Stefa organizonte shown e fundit të saj të mbylljes së sezonit veror të këtij viti, duke përshëndetur kosovarët nga Peja, Gjakova, Prishtina, Prizreni… e duke kënduar vetë Rovena, në klubin e saj, live për të gjithë ata që do të linin pushimet. E ta merrte mendja, se për një këngëtare si Rovena, klubi do të ishte mbushur plot me njerëz
.

Por sa hyje te një portë e sajuar, ku të priste e motra e Rovenës, të shfaqej një vend gjigand, me postera të Rovenës gjithandej, por që gjithë e gjithë brenda klubit, ishin vetëm nja 20 a 30 vetë. Epo ndoshta me kohën do të vinin, dhe ky ishte mendimi i parë që të vinte në mend.

Rovena këndonte e këndonte pa pushim, këngë nga Shqipëria e këngë nga Kosova, por askush nuk dukej te porta. Dhe me vete pyet se pse. Por sa përfundon birrën e parë, kërkon faturën: e c’të shohësh, një birrë te klubi i Rovenës kushton jo pak, por plot 7000 lekë, dhe bëhej fjalë për të njëjtën birrë që me shumicë e gjen vetëm 700 lekë të vjetra.

Sigurisht, dikush do të thotë se është lokali i saj, zgjedhje e këngëtares, dhe kush do ta dëgjojë live duke kënduar, do të duhet të pranonte edhe çmimet e kripura të klubit. Por njerëzit, që sot nuk janë “budallenj” e kishin bërë zgjedhjen e tyre. (Bluetooth)


Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Tek disa ekziston akoma mentaliteti qe te tjeret jane te detyruar te vijne ne evenimente te tilla.Me cmim 10fish nga normalja............
Reklame e dobet ngaqe nuk jane te gjithe VIP-a.
klm
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

e kam pare une kte dhe lokalin e saj te shemtuar me kashta papapap
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,095
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Me ka ndodhur te shkoj ne clubin e ksajt, kur kendon kjo nuk esht se duket si kengetare por si dikush qe ben nje pune per te fituar ato leke.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=TDF-TAoY8kM"]YouTube - ROVENA YLLI I SHQIPTARISE LIVE 2009 DURRES

Mos u lodhni se sme gjeni dot :p
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

E mo, semos vetem Rovena ...
 
Top