• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rozana e fiksuar mbas meje! Rast për t?u studiuar nga psikologët

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ndoshta ti nuk e di Elbino, por publiku shqiptar e ka parë edhe më herët Rozanën të flasë kundër meje në emisionin “Zonë e lirë” të Arjan Çanit, para disa vitesh ku ajo u shpreh se më kishte shumë inat pa dhënë qoftë edhe një arsye të vetme se pse ishte kështu.


Atëherë, Arjani, tek i cili kisha qënë e ftuar pak javë më herët se Rozana, ivuri përballë intervisten me pergjigjet e mia, të njëjtën intervistë që sapo i kishte drejtuar edhe asaj, dhe kur krahasoi pergjigjet e mia me të sajat, i tha: “Rovena është një vajzë e mençur , apo jo Rozana, e?

Elbino, a e di atë shprehjen se urrejtja është pasqyra e një dashurie të fshehur..:)))))? Kjo vajzë me siguri ka rënë në dashuri me personin tim dhe në mënyrë speciale vdes pas “Me kapele karrocieri” .

I sugjeroj ta ndërrojë pak repertorin se unë kam edhe plot këngë të tjera…:_).Në çdo vend këndon këngët e mia, në çdo vend përmend emrin tim ose është xheloze kur të tjerët e perdorin atë. Ky, mendoj se është një rast i pastër obsesioni. Mendoj që është një rast per tu studiuar nga psikologët…_))))). Publiku e ka parë se ajo ka shkaktuar sherre të mëdha edhe në shtëpine “Vip” brenda pak ditësh edhe me Rezarta Shkurten, duke degraduar bisedën deri në banalizim fjalori.

Një miku im, fotograf i njohur, ishte habitur nga tiparet që mori fytyra e saj, dhe kohën jashtëzakonisht të gjatë që ajo harxhoi për t’i studiuar fotot e mia të realizuara së fundmi prej tij. Atëherë ai më tregoi shumë i habitur se “Ajo edhe të shante edhe të adhuronte”.

E mirë është qënia”, thoshte ajo. Të gjithë ne krijojmë përceptimin tonë individual për çdo artist të skenës, krijojmë familjaritetin tonë më te, antipatinë apo simpatinë. Edhe unë, ashtu sikurse i gjithë publiku e kam krijuar përceptimin tim për të. Rozana

Radi hyn tek ato vajza që përpiqen të bëjnë diçka në fushën e show biznesit dhe ti nuk gjen dot as edhe një emër apo epitet për to, nuk i quan dot as këngëtare, as aktore, as diçka tjetër, sepse ato janë në kërkim të vazhdueshëm të një identiteti artistik dhe hera herës u bashkohen emrave të njohur në mënyra të ndryshme. Herë duke shfrytëzuar skenën dhe herë prapaskenën për të bërë famë në kurriz të atyre që e kanë famën.

Këto vajza përpiqen e përpiqen duke fotografuar veten çdo javë në shoqërinë e meshkujve të ndryshëm ( “viktimave” të tyre) për të bërë ndonjë “skup” gazetaresk, si e si të futen edhe ato sadopak në “artin” kaq shumë të dëshiruar nga ato, madje edhe duke berë skandale morali. Dhe do ta mbyll me një shprehje popullore përgjigjen time “Dhelpra kur s’i kapi dot rrushtë’, tha se nuk bëjnë!”/shekulli/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top