• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rrathët në fushat e Indonezisë dëshmi se ekzistojnë UFO-t

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Rrathët u paraqitën në fushat e mbjella në Indonezi më 24 janar, ndërsa popullsia lokale në fshatin Nogotirito mbeti e shokuar. I tërë fshati prej asaj dite u dyndën drejt fushave për të parë përmasat gjigande të rrathëve misterioz me përmasa dhjetëra metra e me forma të përkryera.

Derisa disa shkencëtarë thonë se rrathë të tillë krijohen falë disa dukurive të pazakonta natyrore, të tjerët thonë se ato janë bërë nga dora njerëzore, por askush nuk ka dëshmi për të vërtetuar se për çfarë bëhet fjalë.

Ufologët entuziastë megjithatë thonë se ky është një fakt i pastër që dëshmon se megjithatë jashtëtokësorët ekzistojnë. Më saktë, jashtëtokësorë që drejtojnë anije kozmike
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Rrathët në fushat e Indonezisë dëshmi se ekzistojnë UFO-t

Ideja ishte se era mund te krijonte figura mbi mbare ashtu sic floket e bores krijojn figura gjeometrike te mrekullueshme.

Eshte nje artist amerikan qe ben figura gjeometrike te perkryera mbi reren e plazhit... mbase ka qene per pushime n'Indonezi
 
Top