• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rreth një miliard përdorues preken nga “krimbi” në IE

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Përdoruesit e Internet Explorer kanë hasur në shumë probleme me shfletuesin e kompanisë Microsoft.
Shumë raporte të publikuara në internet kanë konfirmuar se një “krimb” i shfaqur në shfletuesin Internet Explorer ka afektuar disa prej versioneve të sistemit operativ Windows, duke përfshirë Windows 7, Windows XP, dhe Windows Server 2008 R2.

Edhe pse përdoruesit e Internet Explorer janë në rënie të vazhdueshme për shumë vite me radhë, përsëri janë mbi 900 milionë shfrytëzues të devotshëm të këtij shfletuesi të cilët e mbështesin çdo version të tij të cilin e publikon Microsoft.

Në anën tjetër, Microsoft tashmë e ka lëshuar një arnim për përmirësimin e këtyre problemeve, ndërsa gjithashtu e ka konfirmuar se është duke punuar edhe më tej që ta rregullojë këtë çështje me shfletuesin e saj.
 
Top