• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rusia përjashtohet për 4 vjet nga Olimpiada dhe Botërori për shkak të skandalit të dopingut

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
50,610
Pikët
113
Për herë të parë në 14 vjet: Rusia fiton të gjitha medaljet e arta në Kampionatin Evropian të Patinazhit në Graz.

E gjithë ari në kampionatin evropian të këtij viti në Graz shkon në Rusi.............Beno,a thu e kan hajnue -qesh--qesh--qesh-

Podiumi i konkursit për FEMRA ishte fort në duart e Rusisë: Kampionia evropiane Aljona Kostornaja përpara Anna Schtscherbakowa dhe Alexandra Trusowa. Kostornaja është më e vjetra në moshën 16 vjeç. Schtscherbakowa dhe Trusowa janë vetëm 15 vjeç. Kampionia olimpike Alina Sagitowa dhe medalistja olimpike Evgenija Medwedewa nuk ishin aty(SHYQYR.....lol).

[/SIZE]

Aleksandra Bojkowa dhe Dmitri Koslowski fituan titullin e parë evropian në garën për çifte. Bashkatdhetarët e tyre Yevgenia Tarasova dhe Vladimir Morosov, si dhe Daria Pavlyuchenko dhe Denis Chodykin ndoqën në argjend dhe bronz.

FAZIT.............Kampionati botëror i patinazhit do të mbahet në metropolin kanadez të Montrealit në Mars 2020.

PS.....aq me MIRE,dhe

Mir u PAFSHIM.............

Shttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,432
Pikët
113
Për herë të parë në 14 vjet: Rusia fiton të gjitha medaljet e arta në Kampionatin Evropian të Patinazhit në Graz.

E gjithë ari në kampionatin evropian të këtij viti në Graz shkon në Rusi.............Beno,a thu e kan hajnue -qesh--qesh--qesh-

Podiumi i konkursit për FEMRA ishte fort në duart e Rusisë: Kampionia evropiane Aljona Kostornaja përpara Anna Schtscherbakowa dhe Alexandra Trusowa. Kostornaja është më e vjetra në moshën 16 vjeç. Schtscherbakowa dhe Trusowa janë vetëm 15 vjeç. Kampionia olimpike Alina Sagitowa dhe medalistja olimpike Evgenija Medwedewa nuk ishin aty(SHYQYR.....lol).


Aleksandra Bojkowa dhe Dmitri Koslowski fituan titullin e parë evropian në garën për çifte. Bashkatdhetarët e tyre Yevgenia Tarasova dhe Vladimir Morosov, si dhe Daria Pavlyuchenko dhe Denis Chodykin ndoqën në argjend dhe bronz.

FAZIT.............Kampionati botëror i patinazhit do të mbahet në metropolin kanadez të Montrealit në Mars 2020.

PS.....aq me MIRE,dhe

Mir u PAFSHIM.............

Shttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt.
Ma mire Montréal se pekini u mbush me corona... t'rrezikshem !
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Ja kane shkerdhy me steroida dhe gjera tjera por fakti eshte edhe qe shumica sportistet i perdorin ne gati cdo sport
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
50,610
Pikët
113
Do ta VREJME se KUSH apo CILET do,dominojne.
Dhe e kam fjalen per...........SHKOLLE.
Ose............
FILLON me..... 16. Mars

PS.........RUSET jane ...TOP FAVORITE


KESHTU ....EDUKOHET=VAZHDIMESIA

DANKE.
 
Top