• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Russia 2018: 1/4

Status
Temë e mbyllur.

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,169
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Temperaturat ne boterorin Rus sa vine e rriten...

Çiftet per 1/4 e boterorit!

Cilat mendoni qe do jene kater kombetaret me te mira te botes?

Uruguai - France

Brazil - Belgjike

Rusi - Kroaci

Suedi - Angli
 
Last edited:

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

FRANCE
BRAZIL
RUSI (Ketu eshte surpriza)
ANGLI
 

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,169
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Per mua kalojne:

- France

- Belgjike

- Rusi

- Angli
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,548
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Temperaturat ne boterorin Rus sa vine e rriten...

Çiftet per 1/4 e boterorit!

Cilat mendoni qe do jene kater kombetaret me te mira te botes?

Uruguai - France

Brazil - Belgjike

Rusi - Kroaci

Suedi - Angli
Të thash shënoje Anglinë që dje kur e shkruajte këtë? :d

Unë mendoj se kualifikohen:

1-Uruguai
2-Brazil
3-Rusi (me mëdyshje kjo)
4-Angli
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Uruguay pa Cavanin e ka thuajse te pamundur por futbollit si dihet asnjehere.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,616
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Nese nuk ka befasi, ateher keshtu duhet te ishte :

Franc
Brazil
Kroacia
Anglia

Qejf kam une kshtu :

Franc
Belgjike
Kroaci
Angli
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Une do shtoj dhe dicka tjeter..

Nese finalja do jete Brazil-Angli..kupen e merr Brazili..
Nese do jete France-Angli ka per ta marre Anglia..

Franca gabon shpesh ne finale,mjafton me kujtu ndeshjen me Portugaline ne europian para 2 vitesh.Eleminoi gjith ate Gjermani dhe e rrafi Portugalia e lodhme pa Ronaldon ne fushe.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
7,495
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Ndeshja me e sigurt ketu eshte Rusi-Kroaci. Rusia perfundon ketu.

2-2 ne skedine do e ve.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Kroaci
Belgjike
Angli
France

Ps..Anglia dhe Belgjika fitojne me penallti :D
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4Mbeten 6 evropian dhe 2 nga Amerika e jug.
Askush nuk e din kush do te kaloje,disa ndeshje do te shkojne ne vazhdime dhe disa do te vendosen me penalti.

Nga aspekti psiqik duhet te jene ngritur ekipet qe shkuan tutje permes penaltive si Kroacia,Anglija,Rusija...te Anglija nuk e di cka jeni duke pare,ndersa Rusija sipas meje eshte e dopinguar (ja u shfaq rasti i pare Cerishev...).
Ndersa ana tjeter Franca,Brazili,Belgjika,Uruguaji ndeshje te barabarta,do te vendosin nijansat,fati...dallohet pak Brazili dhe duhet te jete favorit ndaj Belgjikes.

Kroaci - Rusi 51:49
Angli - Suedi 49:51

Brazil - Belgjike 60:40
France - Uruguaj 51:49
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4Mbeten 6 evropian dhe 2 nga Amerika e jug.
Askush nuk e din kush do te kaloje,disa ndeshje do te shkojne ne vazhdime dhe disa do te vendosen me penalti.

Nga aspekti psiqik duhet te jene ngritur ekipet qe shkuan tutje permes penaltive si Kroacia,Anglija,Rusija...te Anglija nuk e di cka jeni duke pare,ndersa Rusija sipas meje eshte e dopinguar (ja u shfaq rasti i pare Cerishev...).
Ndersa ana tjeter Franca,Brazili,Belgjika,Uruguaji ndeshje te barabarta,do te vendosin nijansat,fati...dallohet pak Brazili dhe duhet te jete favorit ndaj Belgjikes.

Kroaci - Rusi 51:49
Angli - Suedi 49:51

Brazil - Belgjike 60:40
France - Uruguaj 51:49
As nuk e vija ne dyshim kte.
Qe kur lexova qe ishin ekipi qe kishin vrapuar me shume ne boteror direkt mendova dopingun.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,451
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

It’s coming home :p

S’me intereson hic ca ndodh me tej.... best of luck to all!
Ky është rasti më i mirë për anglezët, pothuajse gjithë të mëdhenjtë kanë ikur në shtëpi, vetëm Brazili ka mbetur. Anglezët kanë skuadër me lojtarë të rinj dhe të talentuar. Unë nuk ja kam frikën ndonje skuadre përjashtuar Brazilin, unë frikën ja kam gafave që bëjnë anglezët dhe për fat të keq historikisht bëjnë shumë gafa. Le të shpresojmë se kjo është hera e mbarë sepse dhe tersi i penalltive u thye.
Come on England.
 

Bratko

Anëtar
Anëtar
Jul 3, 2018
Postime
38
Pikët
8
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Franca fiton boterorin kte vit si tip dhurate nga shtetet e G 20 per ta bindur presidentin e saj Macron ne dicka ne lidhje me politiken nderkombtare..sic ka funksionuar gjithmon edhe ne kompeticionet e tjera sic esht eurovizioni qe ja dhuruan izraelit per arsyen qe per 1 periudhe te caktuar kohore te mos perzihet ne ceshtjet nderkombtare sic ishte ky problemi i fundit i trump i cili ishte kunder rusis i cili e tha hapur edhe ne samitin qe u mbajt para pak kohesh..eshte e njejta procedur qe tani eshte bere e rendomte... :)
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

As nuk e vija ne dyshim kte.
Qe kur lexova qe ishin ekipi qe kishin vrapuar me shume ne boteror direkt mendova dopingun.
Ndeshjet e para


Mesatarisht ne tri ndeshje...pa ndeshjen ndaj Spanjes qe Ruset vendosen rekord vrapim ne km.


Ignashevic 38 vjec,vrapon dy ore pa nderprere dhe i fiton te gjitha duelet...Golovin luan prej fillimit dhe ne min e 112 ne sprint e mbivrapon Rodrigon e Spanjes qe hyri ne loje ne min. e 104,e fiton duelin dhe e le mbrapa futbollistin e fresket spanjoll dhe niset ne kundersulm ! Cerishev del pozitiv ne testin e dopingut ...et etj
Te gjithe qe kemi luajtur futboll ne terren te madh,e dime cka do te thote kjo.

Por askush nuk do te merr masa ndaj Rusise,eshte organizatore e kampionatit boteror.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,451
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Që rusët janë të dopuar kjo u kuptua në ndeshjen me Spanjën. Mos t'ju duket ndonjë çudi e madhe nëse e fitojnë ata kupën.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,422
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: 1/4

Na qmendet me ket Rusine. Rusia luajti ne ca ekipe leshi, me Spain qe bente vec pasa. Wait n see me Croacine. Ueeee!
 
Status
Temë e mbyllur.
Top