• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Russia 2018: Franca, kampione e botës!

Kampionet e botes do te Kroatet apo Francezet?

 • France

  Votes: 11 33.3%
 • Kroaci

  Votes: 22 66.7%

 • Total voters
  33

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,169
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Dy kombetaret me te forta dhe te mira te planetit kane arritur me merite te plote ne finalen e madhe te 15 korrikut. France - Kroaci , nje klasike e gjitha Europiane do matin forcat e tyre se cila do te jete kampionia e re e botes Russia 2018!

Ne Luzhniki te Moskes diten e diele ora 17:00 e gjithe bota do te kete vemendjen ne kete derbi nese do ta quanim te tille!

Me ke beni tifo ne kete finale, dhe Kush mendoni qe do jene kampionet e rinj te botes?
 

Socio

........
Anëtar
Feb 23, 2012
Postime
9,147
Pikët
83
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Me mire te fitojne ustashet se francezet arrogant e serbofil :)
 
Last edited:

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,290
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Ledio gjeje kush osht tu pa vehten ne pasqyre..........

 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
6,350
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Hoxhe Efendi..m`kan ftu dy vllezer kroat te shtunen, se u kam then qe do t`fitoni kunder Anglise, qe t`pijm per Ante Pavelic-in....-qesh-tap_fare

...se ma mbylli gojen andej Angelo...:p
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

fiton Afrika :D


p.s. Franca
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

As qe diskutohet qe dua t'fitojne Kroatet.
Edhe po u munden Kroacia e ka fitu boterorin e vet.

E sigurte qe presioni eshte vetem tek Francezet.
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,417
Pikët
0
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Ballkani ne finale te Boterorit, hera e pare ne historine e Boterorit.

Bravo Kroacia! Derrat anglez hiken tani e kan rradhen francuskat!
 

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
22,749
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

sa inaçinj qe paskeni qen o milet :d

une them ta marri ai qe e meriton :d ne kshu rastesh njihet njeriu (cit) :D
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,423
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Speaking of pol, francezet thone anglezet jane arrogante, anglezet thone francezet jane arrogant, lol. Erdha ne shtepi e me eshte merzit cuni se u rraf England , gjithe nerva e gjeta. Spo ndihem une me, :(
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,548
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

sa inaçinj qe paskeni qen o milet :d

une them ta marri ai qe e meriton :d ne kshu rastesh njihet njeriu (cit) :D
Shqipëria ça vëndi doli mban mënd ti?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,290
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Speaking of pol, francezet thone anglezet jane arrogante, anglezet thone francezet jane arrogant, lol. Erdha ne shtepi e me eshte merzit cuni se u rraf England , gjithe nerva e gjeta. Spo ndihem une me, :(
Jepi nje arushë gjellatine qe ta mbllacise dhe tregoja qe Modriqi eshte lojtar klass.....mos ti shofi hunen por menyren se si drejton lojen e nje ekipi modest.

Kush e di mas 4 vjetesh do te ta shohim cunin ne boteror duke lujt :).
 
Last edited:

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - KroaciI trullosi goli i hershem,mirepo cfare ndeshje ne pjesen e dyte dhe ne vazhdime,cfare vullneti,dominim total i kroateve... dhe po,Luka Modric pa pike dyshimi futbollisti me i mire i KB.

Ne Finale ... Franca favorit,...
Por nese nuk vetkenaqen kroatet me kete arritje,te fillojne finalen pa modesti dhe te jene qellimisht arrogant,te mos tregojne aspak respekt per francezet,ne keto tre dite futbollistet kroat te japin deklarata nencmuese ndaj kundershtarit dhe finalja eshte e kroateve.

It's coming home - how yes no.:D
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,423
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Finale, France - Kroaci

Jepi nje arushë gjellatine qe ta mbllacise dhe tregoja qe Modriqi eshte lojtar klass.....mos ti shofi hunen por menyren se si drejton lojen e nje ekipi modest.

Kush e di mas 4 vjetesh do te ta shohim cunin ne boteror duke lujt :).
Fjala jote n’vesh t’perendise ( amen) , do me pushonte zemra nga kenaqesia :D
 
Top