• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Anglia apo Belgjika - Vendi i tretë


  • Total voters
    11
  • Poll closed .
Status
Temë e mbyllur.

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,616
Pikët
113
Vendi i trete eshte me teper per tu ngushlluar se sa per te festuar :d

Sido qoft shprehni mendimin e juaj, shprehni merzin e juaj :d

Belgjika apo Anglia mendoni qe do beheti i treti -pff-
 
Last edited:

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,616
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

 
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,560
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Aman o shqiptare, boll u cate ne 10 pjese duke bere tifozllik per skuadrat e huaja.


Eshte normale qe te vleresoshet futbolli si loje, por behemi qesharak kur bejme tifozllik per skuadrat e huaja.

Shikojini ndeshjet dhe mos harxhoni shume kohe dhe energji me keto pune.

Eshte edhe ceshtje dinjiteti kombetar kjo pune.

Edhe une kam qene me Gjermanine kur isha femije, por me kalimin e kohes e kuptova sa qesharake ishte kjo pune.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,616
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Mendoj qe Belgjika do e fitoj kete ndeshje, nuk jam i sigurt Nuzi a do te lun ne kete ndeshje apo do te jet ne pankin duke e shiquar lojen si tifoz ?
 

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,825
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Aman o shqiptare, boll u cate ne 10 pjese duke bere tifozllik per skuadrat e huaja.


Eshte normale qe te vleresoshet futbolli si loje, por behemi qesharak kur bejme tifozllik per skuadrat e huaja.

Shikojini ndeshjet dhe mos harxhoni shume kohe dhe energji me keto pune.

Eshte edhe ceshtje dinjiteti kombetar kjo pune.

Edhe une kam qene me Gjermanine kur isha femije, por me kalimin e kohes e kuptova sa qesharake ishte kjo pune.

Mendon se do na suportonin Kroatet ne shqiptareve kaq fort?
Realisht u cudita sa shqiptar u gezuan per Kroatet!!
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Mendon se do na suportonin Kroatet ne shqiptareve kaq fort?
Realisht u cudita sa shqiptar u gezuan per Kroatet!!
Eshte thjeshte kompleks inferioriteti qe karakterizon shqipetaret karshi vendeve te tjera.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,426
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Aman o shqiptare, boll u cate ne 10 pjese duke bere tifozllik per skuadrat e huaja.


Eshte normale qe te vleresoshet futbolli si loje, por behemi qesharak kur bejme tifozllik per skuadrat e huaja.

Shikojini ndeshjet dhe mos harxhoni shume kohe dhe energji me keto pune.

Eshte edhe ceshtje dinjiteti kombetar kjo pune.

Edhe une kam qene me Gjermanine kur isha femije, por me kalimin e kohes e kuptova sa qesharake ishte kjo pune.
A thu kur bene ket videon kishin ne mend shqiptaret??! Lol. Se mos kemi ekip ne qe nuk beme tifo per ato tonet pffff lol. [ame]https://www.youtube.com/watch?v=YpD6SjDif2o[/ame]
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
6,116
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Ne futboll ka disa detaje te vogla qe bejne ndryshimin , dhe Anglia calon shume ne mbrojtje nga krahu i djathte.
Prandaj po votoj Belgjiken, sigurisht mund te mos ja qelloj.
 
Last edited:
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,560
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Mendon se do na suportonin Kroatet ne shqiptareve kaq fort?
Realisht u cudita sa shqiptar u gezuan per Kroatet!!
Nuk kam pare shume tifozllik per Kroatet me thene te drejten ketu ne Tirane pervec atyre qe kishin vene lloto.

Me shume tifozllik kam pare ne kete nforum.

Ekziston nje lloj aleance midis kroateve dhe shqiptareve ne internet dhe ka shume kosovare qe kane miqesira dhe vellazerira me ta por jo. Me shume ne kaq.

Ne duhet te jemi te ftohte ne lidhje me keto ceshje dhe te mos behemi qesharak
 
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,560
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Eshte thjeshte kompleks inferioriteti qe karakterizon shqipetaret karshi vendeve te tjera.
Eshte kompleks qe e kane fshataret emigrantet dhe "qytetaret" kozmopolite.

Shume shqiptare qe vijne nga familje te medha nuk i kane nketo lloj kompleksesh.
 
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,560
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

O King Baedhyl/Laberia , ti qe je me derrat angleze

Shif pak disa nga keto komentet e derrave angleze ketu ne kete artikull

https://www.theguardian.com/travel/2018/jul/13/albania-kala-festival-new-younger-holidaymakers-beaches

Mire qe disa rrejne per zjarret anesh rrugeve qe nuk jane aspak fenomen por biles nje tjeter bastard anglez thote me ironi " se duket se cfare parajse eshte Shqiperia kur patrulla policise shoqeron 2,000 turiste"

Dikush tjeter thote qe para 10 vitesh gjysma e mercedezeve ne Shqiperi ishin te vjedhur.

Vetem keta vemjet angleze kam pare une qe jane populli me i degjeneruar ne Europe, me meshkujt me derra e femrat me kurva dhe te peshtira dhe qe te kene edhe kaq pordhe njekohesisht.

Vazhdo bej tifozllik per mulatet dhe xaxat e anglise
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,426
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Dropullite , sipas teje pse nuk eshte shqiperia ne europian nduhet me qene me dike patjejter?
E para nuk jam dropullite, e dyta ti nuk merrke vesh nga futbolli. So sja vlen me lodh gishtat me ty. Let’s leave it at - eshte bote e lire dhe njeriu ben ca I do kokrra e qefit. Keto tifot ketu meqe t’kane lene pershtypje jane kot sa me kalu kohen. Nuk eshte se robt shkuan ne stadium me cheer, lol
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Te besh tifozllik per futbollin dhe per ekipet te huaja nuk ka asgje te keqe.E keqja eshte kur tentojme te bejme vellezer Kroatet dhe Zvicerianet duke ju lepire.
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Simpatizimi i skuadrava te tjera ska naj gjo te keqe po te lujsh menç se pse fitoi apo humi anglia, italia, kroacia etj etj ska pik kuptimi. turpin ma te madh ne shqipni e bon shkodra kur fiton gjermani. Pamje ma qesharake sem kan zan syt ne gjith kto vite jete qe kam
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Eshte thjeshte kompleks inferioriteti qe karakterizon shqipetaret karshi vendeve te tjera.
A eshte kompleks inferioriteti te besh tifo per Juventusin e Torinos,e jo te themi Flamurtarin e Vlores ?

Te dalin njerezit ne Shkoder me makina dhe flamuj te Gjermanise dhe te festojne qe Gjermania eshte bere kampion boterore ... per mua nuk eshte kompleks inferioriteti,por krejt pa lidhje dhe lirisht them qe eshte budallallek.

Krejt prapavija qe e perkrah ndonje ekip eshte pasoje e asaj qe behet fjale per GARE...nese e shikon ndonje ngjarje ku ka garues dhe ata luftojne per te dale fitues,paraqitet ndjenja qe te eshte me e dashur te del fitues ai ekip qe te eshte me i aferte,per X arsye.
Njerezit nuk bejne tifo vetem kur percjellin ndonje sport,kete e bejne edhe ne raste tjera si garat ne kendim [ Eurovizioni hehe],reality show [Big Brother hehe],debatet ne tv,madje edhe luftrat midis dy sheteteve,...etj... nuk ka ndonje spjegim racional,behet fjale per simpatizim te paster per njeren pale kur perballen mes veti.

Nuk duhet nencmuar edhe faktin qe shumica e njerezve e simpatizojne ekipin me te dobet...garantoj qe gati e gjithe bota pervec Francezeve eshte ne anen e Kroacise ne Finale,...si shkruan ne Bibel,Davidi kunder Golijatit... dhe garantoj qe te gjithe shqiptaret e Kosoves dhe te Maqedonise (ata qe e percjellin futbollin) jane ne anen e Kroacise,arsyet munde ti diskutojme...

Mos e merrni futbollin aq seriozisht,as simpatite per ndonje ekip ne kampionatin boterore,ne kete rast Kroacine...personalisht edhe para fillimit te KB e kam shkruar qe e perkrahi kombetaren kroate.
 
Last edited:

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,030
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

A eshte kompleks inferioriteti te besh tifo per Juventusin e Torinos,e jo te themi Flamurtarin e Vlores ?

Te dalin njerezit ne Shkoder me makina dhe flamuj te Gjermanise dhe te festojne qe Gjermania eshte bere kampion boterore ... per mua nuk eshte kompleks inferioriteti,por krejt pa lidhje dhe lirisht them qe eshte budallallek.

Krejt prapavija qe e perkrah ndonje ekip eshte pasoje e asaj qe behet fjale per GARE...nese e shikon ndonje ngjarje ku ka garues dhe ata luftojne per te dale fitues,paraqitet ndjenja qe te eshte me e dashur te del fitues ai ekip qe te eshte me i aferte,per X arsye.
Njerezit nuk bejne tifo vetem kur percjellin ndonje sport,kete e bejne edhe ne raste tjera si garat ne kendim [ Eurovizioni hehe],reality show [Big Brother hehe],debatet ne tv,madje edhe luftrat midis dy sheteteve,...etj... nuk ka ndonje spjegim racional,behet fjale per simpatizim te paster per njeren pale kur perballen mes veti.

Nuk duhet nencmuar edhe faktin qe shumica e njerezve e simpatizojne ekipin me te dobet...garantoj qe gati e gjithe bota pervec Francezeve eshte ne anen e Kroacise ne Finale,...si shkruan ne Bibel,Davidi kunder Golijatit... dhe garantoj qe te gjithe shqiptaret e Kosoves dhe te Maqedonise (ata qe e percjellin futbollin) jane ne anen e Kroacise,arsyet munde ti diskutojme...

Mos e merrni futbollin aq seriozisht,as simpatite per ndonje ekip ne kampionatin boterore,ne kete rast Kroacine...personalisht edhe para fillimit te KB e kam shkruar qe e perkrahi kombetaren kroate.
Nese lexon komentin tim me poshte e kupton per ca kam folur.

Kompleks inferioriteti i them kesaj punes se shqipetareve te cilet bejne vellezer kroatet zvicerianet..apo kombe te tjera kot pa lidhje.

Per futbollin ska asgje sepse une bej vete tifozllik per Juventusin dhe Italine qe femije.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

Kompleks inferioriteti i them kesaj punes se shqipetareve te cilet bejne vellezer kroatet zvicerianet..apo kombe te tjera kot pa lidhje.
Une nuk e shoh askund qe shqiptaret jane duke i thene kroateve vellezer.
Ne cka bazohesh ?
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,426
Pikët
113
Përgjigje e: Russia 2018: Vend i tretë, Angli - Belgjikë

E ka me Lumin ai po he... lol
 
Status
Temë e mbyllur.
Top