• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Së shpejti Eee Box i rifreskuar

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Asus do të fillojë me shitjen e nettopit të saj me komponentë të rifreskuar deri në fund të kësaj vere, kanë njoftuar nga kompania.
Kompania Asus ka njoftuar se do të fillojë me shitjen e Eee Box EB1501P deri në fund të verës apo në fillim të vjeshtës. Kompjuteri i kategorizuar si nettop do të përjetojë përmirësime në pothuajse të gjithë komponentët e tij.

Në këtë kompjuter do të integrohet procesori dybërthamësh Atom me takt pune prej 1.8 GHz, qasja për USB 3.0 si dhe mbështetja për protokollin Bluetooth 3.0.

Memoria e tij punuese do të jetë 2 gigabajt, derisa në të do të integrohet edhe disku prej 250 gigabajt. Për grafikë do të bëhet përgjegjës gjenerata e dytë e Nvidia ION, e në ekranin e madh pamja do të mund të shfaqet me anë të qasjes HDMI. Për sistem operativ është përzgjedhur Windows 7 Home Premium.

Çmimi i rekomanduar i shitjes në tregun evropian është 450 euro
 
Top