• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Së shpejti klipi i ri i Adelina Ismailit

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Lansimi i këngës dhe videoklipit të ri të Adelina Ismailit është duke hasur në vështirësi, pasi që në këngën e re Adelina trojet Ballkanike i ka quajtur Iliria.


Për këtë ka reaguar Shoqata e Artistëve Serbë duke kërkuar censurimin e këngës dhe klipit me arsyetimin se “Adelina Ismaili e quan tërë Ballkanin troje shqiptare Illirycum”.

“Mirëpo, duke pasur parasysh që Adelina Ismaili është një artiste evropiane tashmë dhe kënga është punuar në Zvicër, ankesa e Shoqatës së Artistëve Serbë është hedhur poshtë dhe pritet që në ditët e javës së ardhshme ta kemi klipin dhe këngën e re”, është shprehur zëdhënësja e këngëtares, Rudina Idrizaj.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top