• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

se blen lumturine por ne fakt e nderton ate. idealizmi e ka lene vendin e tij prej sh kohesh besoj, qe na revoluzionet , dhe materializmi ka zene vend te konsiderueshem ne jetet tona. se di sa shume na lumturon, por te pakten bene te mundur mos te shtohen problemet
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,710
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Nuk jam dakort qe e nderton por thjesht e ndihmon. Nqs ti ben zgjedhjet e gabuara ne jete apo thjesht nuk te hecen fati, paraja nuk ka asnje vlere.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Paraja duhet per te jetuar..lumturine e sjell dicka tjeter shume me e rendesishme se ajo...mendoj se zen vend ..po jo deri ne lumturi :)
 

Emirjola

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 9, 2010
Postime
150
Pikët
0
Vendndodhja
verdalle!
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

paraja nuk ashte asigja por ne fakt ban cdo gja...parane nuk e han as qeni por ne fakt paraja shpon dhe detin!!kjo dmth qe te ndihmon per te mbyllur shum vrima qe ke ne jeten tane por nuk te ban kurr te lumtur!!ashte e domosdoshme per te jetuar nji jete normale,por nga ajo nuk gjenedet plotesisht lumturia e jetes!!!ma mire pak e sak me mund dhe me djerse se sa shume per lum dhe pa lumturi!!!
 

Puhiza

E mëngjesit
Anëtar
May 1, 2013
Postime
4,035
Pikët
113
Vendndodhja
Në kështjellën e një ëndrre!
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Paraja eshte dicka e nevojshme. Me deshire apo pa deshire nevoja te ben te mendosh rreth saje. Te lumtur nuk te ben, por nese je I/e lumtur ajo te ndihmon per te qendruar ne ate gjendje. Eshte mire ta kesh por jo te behesh rob I parase. Besimi, familja , miqte, njerzit e dashur jane ne rradh te par.
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Nuk e shoh aq te rendesishme. Dua te kem (kam) aq sa te me mjaftojne per te perballuar jetesen dhe pushimet e mia te cilat si gjithmone i shijoj ne maksimum. Ah po, edhe botimet se ne Shqiperi e ne trojet shqiptare akoma nuk ekziston mundesia e botimit prej shtepive botuese. Kaq.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Nuk e shoh aq te rendesishme. Dua te kem (kam) aq sa te me mjaftojne per te perballuar jetesen dhe pushimet e mia te cilat si gjithmone i shijoj ne maksimum. Ah po, edhe botimet se ne Shqiperi e ne trojet shqiptare akoma nuk ekziston mundesia e botimit prej shtepive botuese. Kaq.
Pra me nje fjale per gjithshka. -fershellen- Ka nje shprehje ne anglisht: You are what you eat ose You are what you don't poop; Per mua ne lidhje me leket do ishte - Pa leke s'ka jete!
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj dhe mbi te gjitha a ju ben ajo te lumtur??!
shume e rendesishme. paraja thone disa nuk sjelle lumturine. deri diku jam dakorte por pa para te prishet lumturia nese e ke. imagjinoni nje familje me femije qe papritur gjendet ne veshtiresi ekonomike. mund te jene te lumtur keta?!! aspak jo. fillon stresi nervozizmi sherret grua burre etj etj. eshte tipike kjo dhe jo vetem ne keto raste por edhe ne plote raste te tjera. te gjithe besoj na ka ndodhur te kemi qene dobet me parat dhe e kemi parasysh se si je e se si ndjehesh.
sume varet edhe nga ambiciet e njeriut dhe nga niveli ekonomik dhe i jeteses me te cilin eshte mesuar gjate jetes. por gjithsesi mendoj qe te jemi me realist dhe me te sinqerte dhe te pranojme te verteten se paraja eshte shume e rendesishme dhe ndonjehere sjell edhe lumturine.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,918
Pikët
113
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

vallahi mo aq te rendesishme jane sa perdite mallkojme ate qe i shpiku
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj dhe mbi te gjitha a ju ben ajo te lumtur??!

nga 1 -10 ; 10

vlen per te dy pyetjet, ne nje fjali.

Paraja eshte e mire materiale, eshte "domosdoshmerisht e domosdoshme"
Lumturia, perbehet nga pjeseza te pafund..
Nje prej tyre, eshte dhe Paraja.Ne kete mozaik, rolin e vet, e luan me se miri.
Ndaj, ca jane keto dilemeRRat* (?) : jo te ben e jo ste ben, jan nje hic..
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

E domosdoshme. Te mos ishte keshtu, s'do u zgjoja ne 6 te mengjesit per te vajtur ne pune.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,518
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Gjithmone jam munduar mos te varem nga leku/paraja, kjo ka shume rendesi per mua :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Po po, por pyetja nuk eshte : Sa e rrezikshme* eshte Paraja...?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,518
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

e kuptova sh mire pyetjen , ndaj ju pergjigja ne formen time :)
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,248
Pikët
113
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Nuk e shoh aq te rendesishme. Dua te kem (kam) aq sa te me mjaftojne per te perballuar jetesen dhe pushimet e mia te cilat si gjithmone i shijoj ne maksimum. Ah po, edhe botimet se ne Shqiperi e ne trojet shqiptare akoma nuk ekziston mundesia e botimit prej shtepive botuese. Kaq.
pa pare je i marum moter.

thojn qe dashuria dhe lumturia shkon e vjen

me culpa? fol me plakun
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Sa e konsideroni te rendesishme parane ne jeten tuaj??

Shume te rendesishme. Pa para ska jete ,pa para sje askushi. Kush thote qe paraja nuk eshte aq e rendesishme vetem sa genjen veten. Eshte e rendesishme qe cke me te. Me kujtohet viti 98 ,ditet e para ne gjermani ,pa kokerr leku ne xhep ,dhe qe endeshim rrugeve te qytetit per nje pune ne te zeze ,dhe ku askush ste hapte deren per nje ndihme sado te vogel ,dhe kur skishim as para te mjaftueshme te hanim nje cheese burger ne MCDONALDS ,dhe ku temperatura jashte ishte -12 grade. Eh jete e jete ,kur i kujtoj ato kohe e shtrengoj lekun akoma me fort ,dhe i jap rendesi ndoshta me shume se cduhet :D
 
Top