• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty....ëëë

Ne rast se degjon dike qe mermerit nje fjale jo shume pozitive per ty,edhe pse ai/ajo nuk te njeh shume mire....si do te reagosh... ë!
Do te bejne pershtypje fjalet e asaj/atij apo se cfare thone te tjeret nuk kane rendesi per ty persa kohe ata persona nuk kane konfidencen dhe influencen e duhur kundrejt teje :)...ë!

Ti e njeh veten dhe kjo mjafton per ty...apo te vret ajo qe te tjeret mendojne per tyedhe nese nuk eshte reale...ëë!!!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Vleresimi i Opinionit ze nje vend te rendesishem......!


Sado subjektiv te jete dhe kjo eshte e pashmangshme sepse jemi njerez.

Paragjykimet jane te demshme.Nese je i ndergjegjshem se ke vepruar drejt....s'me intereson opinioni.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Mah te vjen pak inat kur te gjykojn pa te njojtur fare, por dhe habimet me veprimet e tyre..
SI perfundim sme intereson perderisa si njoh i le koh te me njohin e te gjykojn vet ne te ardhmen nqs kan deshir e te permbajn ato qe kan then..
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Me intereson opinioni i te tjereve nese eshte i argumentuar , askush nuk eshte teresisht i drejte dhe i mire ne sjelljen e vet , apo ne karakterin qe ka prandaj nje vendveshtrim nga jashte do ishte i mirepritur . Nuk ka rendesi se sa e njoh personin qe e jep opinionin , rendesi ka qe te flase sakte .
Kjo per sa i perket opinionit ne pergjithesi .

Kurse per sa i perket njerezve qe kam ne shoqeri opinioni i tyre gjithe ashtu do me interesonte pasi eshte edhe si nje lloj rrefimi prej njerezve te cileve u ke falur kohe , perkujdesje dhe miqesi te paster . Opnioni mund te thoshte edhe gjera te cilat tjetri nuk i thote hapur asnjehere , prandaj do ishte mire nje opinion i sinqerte .

Nuk me intereson pastaj kur dikush flet fjale qe nuk qendrojne , qe jane pa llogjik .
Opinionet qe lindin mbi keqkuptimet s'ja vlen te merresh se as i behet promocion vetes dhe as ja vlen te nderrosh mendjen e njerezve .

Sjellja jote si njeri hedh poshte apo verteton çdo opinion .
 

stella_senza_cielo

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
58
Pikët
0
Vendndodhja
jetoj me nje kembe ne qiell e me nje kembe ne toke
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty....ëëë

Ne rast se degjon dike qe mermerit nje fjale jo shume pozitive per ty,edhe pse ai/ajo nuk te njeh shume mire....si do te reagosh... ë!
Do te bejne pershtypje fjalet e asaj/atij apo se cfare thone te tjeret nuk kane rendesi per ty persa kohe ata persona nuk kane konfidencen dhe influencen e duhur kundrejt teje :)...ë!

Ti e njeh veten dhe kjo mjafton per ty...apo te vret ajo qe te tjeret mendojne per tyedhe nese nuk eshte reale...ëë!!!
Mendimi i dikujt qe une e vlersoj ka shume peshe tek une po sic e ke thene ti ketu se edhe pse ai/ajo nuk te njeh shume mire....Ne kete rast nuk do i jepja shume rendesi edhe pse do prekesha me thene te drejten sepse nuk jam natyre indiferente...po gjithsesi qe te me linte pa gjume ose ti jepja ndonje rendesi me shume sec duhet nuk besoj....Sot eshte Snobizem te hysh ne intimitetin e tjetrit..te hysh ne menyren e jeteses se tjetrit...dhe duke e patur shume mire parasysh kete gje e di se nuk i ndaloj dot gjuhet e liga te flasin kshuqe ...qente le te lehin...KARVANI SHKON PERPARA....une degjoj dhe vlersoj vetem ata njerez te cilet i dua, me duan, i kerkoj opinione dhe me kerkojne opinione...te tjereve i themi -paqe-...nese nuk duan...hajt ta ndezim njehere pra
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

ata qe i japin gojes e flasin dhe kur nuk u eshte kerkuar nje opinion i shumezoj me zero.. me intereson mendimi i dikujt qe vleresoj.. eshte ajo shprehja qe thote'' pyet 100 vete e pastaj bej si te dish vete''
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Varet. Nese nga ai person varet karriera ime, me intereson shume. :D
Me intereson opinioni i njerezve qe jane te rendesishem per mua. Opinioni i te tjereve eshte thjesht nje thashethem i radhes qe ben pjese ne kujtesen afatshkurter.-bla-
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,205
Pikët
113
Përgjigje e: Re: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Varet. Nese nga ai person varet karriera ime, me intereson shume. :D
Me intereson opinioni i njerezve qe jane te rendesishem per mua. Opinioni i te tjereve eshte thjesht nje thashethem i radhes qe ben pjese ne kujtesen afatshkurter.-bla-
Femrat e ndergjegjshme keshtu mendojne.
Por drejte,jemi te varur...
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Re: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Femrat e ndergjegjshme keshtu mendojne.
Por drejte,jemi te varur...
Edhe un keshtu mendoj.
Opinioni te vret, varet nga njeriu dikush e kalon me lehte por ka nga ate qe te qerojn beben e syrit si i thon llafit.
Un per vete do ti shkoja deri ne fund
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,097
Pikët
113
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Pavarsisht se ndonjeher themi qe nuk na intereson te pakten per vete mund te them qe shumicen e rasteve me intereson sepse jane ato fjale ose mendime qe formojne nje lloj mendimi te pergjithshem per njerezit qe nuk na njohinnga afer keshtu qe do te doja qe te leja nje opinion te mir te shumica njerezve...
Por ne disa rsate me disa njerez qe e kan zakon te flasim per te tjeret nrm qe nuk me intereson aspak-pff-
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

njerzit qe nuk me njohin mund te mendojne cfare ata duan, dhe krijojne opinion e tyre per mu si te duan, por ka nje problem, se mua sme intereson se cfare mendojne, e rendesishme per mua eshte, qe njerzit qe me njohin MIRE e dijne se si jam dhe cfare karakteri kam, te tjeret, ne djall te vene se sme plas fare, kur nje njeri se merr mundimin te me njohi para se te krijoje opinion per mua skam pse te preokupohem fare se cfare opinioni ka,,, tema mund te merret edhe ne nje ane tjeter te medaljes,,,,,,,,,
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 25, 2010
Postime
45
Pikët
0
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Vlersimi pozitiv nuk ka edhe aq vlere!

Aij negativ ka me shume vlere, qe me shtyn te luftoj e ta shnderroj ne pozitiv
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Pasi te pjestoja me 4 Masen (gjithe cka me njeh ), do filloje te isha e interesuar ndaj Opinionit te tyre.
Pasi te pjestoja me 2 cka mbeti , (nga te paret) do te tregoja vemendje ndaj Opinionit te tyre.
Pas pjestimit perseri me 2, do me preokuponte Opinioni i Tyre
dhe se fundi,
Pjestimi me 2 i cka ka mbetur - do te cmoja opinionin e tyre !

Pra Selektimi ka shume rendesi, per tu bere i ndjeshem me te vertete ndaj Opinionit.
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

pf, shume here ne jeten e perditshme thuhet, sme plas fare se q mendon ai, ajo per mua. faktikisht te gjithe ne jetojme per nje fytyre sa me te 'paster'. Jam perballur shume me opinionin e njerzve,sps jetoja ne nje qytet te vogel, por ama sado qe opinioni i tyre eshte ndryshe nga ajo qe une jam, sa here qe ne ruge kaloj, ballin e kam lart dhe gjoksin para, sepse un e di me mire se kushdo se si jam. Me intereson shume opinioni i atyre qe njoh , pasi imazhi i mire, te hap shume horizont, por do pranoja opinionin e dikujt, vetem nese eshte i/e afte te ma argumentoje dhe te mos kem mundesi ta kundershtoj. un gjithsesi, kur degjoj ndonje fjale qe thuhet pas shpine, me vjen ta thyej ne mes, por prape terhiqem, se zili dhe inate te kane vetem ata qe duan te jene si ty....
oj lujlija jon me limona ooooo, kush na ka inatin, ju ......... nana ooooooooo
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Njerzit e kan ate ves qe ku ti gjejne ndonje difekt tjetrit qe te flasin per keq une nuk mund te them kurrsei qe nuk u kushtoj rendesi opinionit te te tjerve duke degjuar fjalet e tyre korrigjoj ate per te cilem me ngacmone dhe keshtu nuk kam per ca te me flasin me
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Si nje pike ujie rene ne pus
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

Varet kush e jep mendimin , nqs ai person me njeh mire , edhe psh ben nje koment te keq per mua ... Atehere do mundohesha te kuptoja psene , edhe nqs jam gabim pse jo edhe te mundohem te jem me i sakte ne te ardhmen ... Sepse te degjosh keshilla edhe te mundohesh te mos besh dy here te njejtin gabim, nuk eshte dicka e keqe ... I jap rendesi deri ne nje fare mase ... aq sa duhet :)
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve per ty ...

alb lover ke qellu ne shenje me komentin
 
Top