• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,603
Pikët
113
Vendndodhja
Sa kohe i kushtoni studimeve ne dite apo jave..?
 

Fatjoni

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
34
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Titulli: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Asnje sec Mando nga puna qe kemi spo na del kohe me u rrujt jo më me ja hy shkolles pupupu Shkolla Demton Rend Shendetin Shok :p:p Mos e filloni ate
ihihih :D:D
 

AcD

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 13, 2010
Postime
137
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Titulli: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

lol Lol Fatjoni :p
Une Nuk Studjoj Shum Jo :p Se Ne Shqiptaret Pran Ketyre Te huajve Jemi Supera Per Mesime I Kapim Gjerat Deri Sa Flet Petagogu :D Por Kur Studjoj Ndonjer Me Shum Se 2 Ore Nuk Rri Se Me Kujtohet Chati Dhe I Le :p
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

lool AcD :p

P.S Une ja kam var fare shkolles :S kom ra keq fare nga msimet :((
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

I kushtoja, tani se kam më statusi student. U bëra disa kohë, që jam i punësuar dhe larg studimeve. Kam qënë student sistematik, studioja përditë të paktën 1 orë e gjysëm deri në 2 orë. Në sezon mund të rrija dhe 5 - 6 orë duke studiuar, pasi kam pasur ngarkesë të madhe dhe voluminoze.

P.s Më ka marrë malli për shkollën, dhe më kishin thën. Do ta kërkosh dhe sdo ta gjesh, do të marri tatëpjeta e jetës dhe s'do kesh kohë të mendosh dhe jo të studiosh...
 

livja

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 29, 2010
Postime
51
Pikët
0
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

ja e kete vit do i kushtoj nje cik vemendje.....e pastaj e heq qafeeeeeeee.sdua tja degjoj me emrin se me dolen trut
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Aq sa eshte e nevojshme ...
Ne vite te pare rreth 4 ose 5 ore ne dite ! Tani ja kam var icik ...
Kur vjen puna e sezonit thjesht lexoj shenimet, nuk mesoj kurr :p
 

guesto

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 25, 2010
Postime
23
Pikët
0
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Nga e Hena ne te Premte 09-15 qe jam ne shkolle ... pastaj varet nga leksionet dhe detyrat, ka raste qe pas shkolles edhe nga 4 ose 5 ore ne dite.
Po shyqyr edhe 2 jave me kane ngel dhe mbarova do festoj bashke me krishlindjet dhe mbarimin e shkolles :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,365
Pikët
113
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Nga e Hena ne te Premte 09-15 qe jam ne shkolle ... pastaj varet nga leksionet dhe detyrat, ka raste qe pas shkolles edhe nga 4 ose 5 ore ne dite.
Po shyqyr edhe 2 jave me kane ngel dhe mbarova do festoj bashke me krishlindjet dhe mbarimin e shkolles :)
Bravo te qofte,n.q-se e ke seriozisht!
Ju hajvanet e tjere,do perfundoni ne prodhim.
Shkolla mer njerez,tashti mesuesit mund te jene idiota me licenze...
skeni faj.
 

Le Chiffre

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 4, 2010
Postime
141
Pikët
0
Vendndodhja
Tirona - ku tjeter!
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Si kuptoke mesuesit me duket,ani asht hajgare lol
SystemA, po nuk ma more per te keq plako do te kerkoj te me spjegosh dy fjale se po vras veten dhe nuk po i kap dot kuptimin:
HAJGARE = ? (cfar do me thon)
TALLAVA =? (cfar do me thon)
Nuk kam lon fjalor te botes pa hapur por nuk po i gjej keto fjal...cfar gjuhe jane keto fjale dhe cfar duan me thene kur perdoren ne fjali?
***
Sa per mesimet nuk studioj shume, me lodhin shume lendet shoqerore kon shum uje dhe llafe, kurse ato te shkencave ekzakte jam absolut dhe nuk kam nevoje te mesoj sepse i kam perfunduar qe ne klase. Sidoqofte studimi sistematik do te ishte gjoja mo e mir.
 

Le Chiffre

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 4, 2010
Postime
141
Pikët
0
Vendndodhja
Tirona - ku tjeter!
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

...,tashti mesuesit mund te jene idiota me licenze...
skeni faj.
hahahahahahaah....
Armando, kjo osht thonja mo e modhe plako.
Mos posto gjo tjeter se do ja prishesh sheqerin ksaj thonje te modhe!``Bej_dy_pompa``
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,458
Pikët
113
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Te mesoja sa duhet nuk do e kisha mesataren 26.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,365
Pikët
113
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

Nje popull qe meson,gjithashtu edhe mendon(ka tru).

Fjale e urte popullore nga vendi i diellit!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,365
Pikët
113
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

I kushtoje nga e HeNa deri te SHTUNENE
nga ora 9 deri ne oren 6 cdo dite....
kur kthehem ne shtepi ...i marr librat ose fle me ta dhe si lexoje
po sa per te hequr merakun i mbaje ke koka...
Po ky orar zakonisht. 9 e mengjesit 6 e pasdites, sigurisht beje dhe ndonje PUSHIM :D
Sa shprese k(e)am(i) qe nuk ka vetem femra SHQIPTARE made in Ciljeta CICA!
GREAT!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,365
Pikët
113
Përgjigje e: Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)

-mendon- -mendon- -mendon-
Fatkeqesia me e madhe eshte qe ekzistojne Femra si pune ketyre qe na prishin imazhin te tjereva dhe u vihen mbiemra femrave shqiptare ne pergjithesi !!!

:S
As mos u mendo fare,ashtu eshte!
Jonida Azizaj-Si punova me 3 Ministra?
Nuk e di shkruan te verteten?
 
Top