• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Une vet njoh ca njerez qe kan fillu dashuri (njohjen e par ) nga PC , dhe tani jan te martuar , sa i besoni ju vet dashuris (fatit ) nepermjet Internetit. jepni mendimet tuaja.?
 

kukulla

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
po varet ktu mund te gjesh dhe njeriun e jetes pse jo ndoshta mund ta kene gjetur shume kety
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Po me ja futu ne chat edhe e gjete :D Shume e veshtire ...
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Ka plot qe kan ndodhur e jan njoft ne Pc dhe jan takruar..ka qen 1zgenjim ...sepse ka raste qe genjen kamera...
po nese ekziston besimi..lidhja eshte e ngohte ..ka debate..njohje etj ..ndodh dhe te realizohet kjo lidhje ...un spara i besoj keto gjera ..sepse ate tip kam..po mbase ..........do thoja ;)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Sot eshte e veshtire ti besosh njeriut balle per balle e jo me ne net.Njerezit ketu nga paftyresia as nuk skuqen as nuk zverdhen dhe kane mundesine te perdorin me shume se nje personalitet gje sndodh ne realitetin jovirtual ;)
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Ti kte gje mos e thuaj sepse nuk jan te gjith njesoj, edhe ata qe flasin perpara komp njerez jan dhe kan zemer si te gjith dhe un besoj se edhe ne forum ose chat mund te njihesh me dike qe mund te te doj ne te vertet :)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Ka te drejt Belle.une psh te marr ne qafe nga kamera keshtu ne real jam i shemtuar te zoti:D Sa per personalitet te shumefishte ke plot ne jeten reale qe jan me keq se ne virtual.Pra ketu del prap ajo qe bukuria ze nje vend te madhe ne pelqimin e nje personi dhe pse ne komunikim me fjalen mund te te ket ber pervete.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

bho se di sma do mendja
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Re: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Ti kte gje mos e thuaj sepse nuk jan te gjith njesoj, edhe ata qe flasin perpara komp njerez jan dhe kan zemer si te gjith dhe un besoj se edhe ne forum ose chat mund te njihesh me dike qe mund te te doj ne te vertet :)

e vertete PO , por do shum shum fat dhe ajo quhet shum rastesi e rralle . probabiliteti per tu djegur me nje person online eshte me i madh se sa per tu djegur me nje person live !
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Ka te drejt Belle.une psh te marr ne qafe nga kamera keshtu ne real jam i shemtuar te zoti:D Sa per personalitet te shumefishte ke plot ne jeten reale qe jan me keq se ne virtual.Pra ketu del prap ajo qe bukuria ze nje vend te madhe ne pelqimin e nje personi dhe pse ne komunikim me fjalen mund te te ket ber pervete.
...dhe zakonisht kto historira kur hasin kto pengesa ka mundesi te perfundojne ose ne miqesira, ose thjeshte ne koshin e harreses ,per tu kujtuar ca vite me vone nen imazhin e nostalgjise ose te pendimit !!!
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
eksiztojn programe te ndryshme qe mund te genjejn vajzat mendjelehta shqiptare qe kan filluar te perdorin komunikimin virtual me web camera ne menyre frenetike nji nga keto programe quhet Fake Web Cam ndryshe ne shqip web cam fallco dikush nxjer nji video te shkurter ose te gjat e cila esht çdo gje po jo personi me te cilin komunikoni prandaj duhet ber kujdes
ndersa persa i perket dashuris ne virtualitet ekziston mundesia sepse edhe virtualiteti esht pjes e jetes
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Re: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

... sepse edhe virtualiteti esht pjes e jetes
po me lal po , por kur njeriu se ka te lehte ti besoj 100% nje njeriu qe ka perballe syve te tije imagjino atij qe ka matan kompjuterit .

do kohe ajo pun thuj . puna eshte nqs ti e ndjen se spo gabon , nqs ti ke besim tek instikti yt atehere ndiqe deri ne fund derisa ta njohesh personin . nqs jo , ateher bej muhabet per qef ca tpelqen ty por fliti qarte pa u tall me njeri se ne fund te fundit edhe po genjeve genjen veten tende ne radhe te pare kshuqe eshte e kote gjithcka .
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

tani e veshtire eshte po dhe e pamundur nuk eshte qe te dashurohesh me dike para Pc .
 

Meli

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
18
Pikët
0
Titulli: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

ne kompiuter dhe gjyshja ime gjen love lol

un them nuk esht dhe aq reale jo....
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

tani nepermjet Pc mund te njihesh dhe normalisht lidhja do kaloj reale pastaj , spo themi qe te dashurohesh nepermjet Pc dhe cdo gje te ngelet aty brenda Pc :D
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
213
Pikët
28
Titulli: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Perderisa asht "permes kompjuterit" do te thote qe asht virtuale jo reale. Nuk munesh me dashuru virtualisht (Zot na ruj -pff-). Munesh me u njoft virtualisht e manejna me u taku "realisht" e me venos a e plotson kallupin e a i shkon me menjen. Mos harroni qe ne virtualitet njeriu munet me u ba ca te dojn (psh un mund te them jam bjonde, dy metra e gjat, alamet femre, edhe Angelina Jolie't ia kaloj -party- - kur n'fakt jam si curly sue, brune me da kaçurrela per turp t'zotit, etj). Avash avash me kalimin e kohes futem ne karakter e filloj manej e menoj edhe une vete qe jam Angelina Jolie. -urra-

Po asht menyre njohjet, dhe kshu si asht ba bota sot, asht menyra ma efektive me u njoh me dikend. Nji kolege qe kam ktu n'pun asht e fejume e martohet ne Prill, dje mtha qe e kishte njoft burrin online. Dmth njohjet funksionojne po jo dashurite - ato jan marrina. Si munesh me i than tjetrit te du permes telave pa e taku, pa e pa...
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

jo ti ke shum te drejt se nuk mund te dashurohesh kshu nepermjet Pc , por qe te lind 1 ndjenje simpatie per dike qe flet ne msn ose fb , pastaj nqs se bie dakort er tu takuar dhe cdo gje per ta kaluar reale ateher pse mos dashurohesh ??? pastaj qe thua ti mund te thuash qe je bjonde 2m e gjat , egzistojn kamerat shyqyr zotit dhe heret a von do e hapesh ate lloj kamere . spo themi qe fole 2 min me dike ne net dhe u dashurove , po flasin per 1 njohje qe me vone nqs se takohesh mund te kaloje ne dashuri dhe ktu ska asgje per ta quajtur te pamundur .
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
213
Pikët
28
Titulli: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Ah ktu prit pak. Me te than ajo ty, m'vjen keq po skam besim me e hap kameren, ma par takohemi se te hap kameren. Do pranoshe takim ti?
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa reale eshte "dashuria" permes kompjuterit?

Jo asnjiher . degjo spo flasim per kete lloj njohje qe thua ti . kto jan apsurde fare , "AJO" mund te jet dhe cun kshuqe spo them un qe fole 2 min dhe te shkosh ta takosh dhe te dashurohesh . po flas per 1 njohje per 1 koh te caktuar . dmth flet ne net shpesh dhe te lind 1 ndenje simpatie gjithashtu dhe e shikon ne kamer dhe te shikon e pelqen kshu nga kamera dhe ajo te pelqen pastaj vendos te takohesh dhe pse jo dhe te dashurohesh .
 
Top