• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa rendesi ka virgjeria, ne nje mardhenie cift?

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Is Being A Virgjin Still Important ëëë

I Was Just Wonderin If It's Still Important For An Albo Girl To Be A Virgin ....Whyë Why Notë
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

yes it is still important. especially since you have a lot of guys who want their wife to be a V
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Nuk e di per "meshkujt Albo" qe ju kane rene juve per iso, po neqoftese dikush te do me shpirt, e cilesoj kete "ME SHPIRT" as nuk do ti shkonte nder mend nese je e virgjer apo jo.
Me falni per zhargonin: Pse ato qe kemi zhvirgjeruar ne, nuk i ka marre kushë
Une nuk do ta shikoja fare tek nje femer nese eshte e virgjer apo jo, mjafton te na perputhen mendimet (te na pelqeje gjaku) dhe te mos jete K***ë.
that's all folks.....
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

NRG te pershendes!
Mese e drejte nje njeri vlersohet nga karakteri, virtytet , edhe interpretimi i ndjenjes
C'vlere do kishte te udhehiqeshe nga ky parim edhe jeta ne cift te ishte nje disfateëëënje ferr ku njeri i bie gozhdes edhe tjetri patkoitëëëëë
Ne shumicen e rasteve me duket nje formalitet qe s'vlen per gje tjeter vetem se per te te veshtiresuar jeten

(me falni s'po flas per nje vajze qe ka *Koleksion Lidhjesh*)
 

Fierake_Omel

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
40
Pikët
0
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

NRG po ta mbeshtes ketu.. eshte shum e vertet...
une jam rrit ter kohen me ate tradit edhe pse jam ne amerik e ter shoqeria ime amerikane nuk jan... une akoma degjoj familjen...
por me duket qe nuk eshte right sepse cunat bejne ca te duan e ne bajme virgjerinëë
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Fjerake Thuj sa dush Ti Nese ne nje moment njeriu e ndjen veten mire aq mire sa i duket se ka arrit gjithcka ka menduar I Harron Keshillat e Prinderve ,Se eshte *Njeri * me Gjak edhe me Ndjenja
Me keq eshte kur Don nje Njeri me zemer edhe s'arrin ta ndjesh :( Te mebete Vizjoni Perfekt i tij ne Koke edhe e Kujton Gjithnje deri Sa.................................

Nuk e Gjykoj Nje lidhje Dashurie te Perfunduar
Nuk me pelqen ndokush qe e Bastardon Ndjenjen Ateher Po :(
 

Fierake_Omel

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
40
Pikët
0
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Orkidea po per ate te jap te vertet..
nese ti e do nje person me shpirt edhe mendon se edhe ai te do me shpirt..
ta besh me ate nuk quhet "kurve" e ta heqesh virgjerin me te nuk eshte e kot.. por kur e ben me cdo person, edhe nese nuk e do ajo nuk eshte mir..
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Jo zemer s'po flasim per Puntoret e S*k*i* :p:p:p
Flas per nje njeri qe Vepron me Ndjenje +Logjike
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

virgjeria esht simboli pastertis morale pra nji vajz e virgjer moralisht esht e perkryer duke u bazuar ne vlerat qe i kemi dhen moralit dmth morali i lidhur me seksin dhe duke u nisur nga fjala qe femra esht pasqyra e mashkullit imagjinojeni me e pa veten te nji pasqyr e krisur....
goca me falni per fjalet mbase te renda po nji femer e zhvirgjeruar o si xhami thyer ne nji der verande dmth hyn era nga te 4 anet edhe mos u perpiqni te mcifeni pas ndjenjave zemres shpirtit se ajo jan broçkulla çdo gje ne ket bot ka lidhje me seksin kush sdo ta besoj kete ka jetuar kot deri me sot
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

virgjeria esht simboli pastertis morale pra nji vajz e virgjer moralisht esht e perkryer duke u bazuar ne vlerat qe i kemi dhen moralit dmth morali i lidhur me seksin dhe duke u nisur nga fjala qe femra esht pasqyra e mashkullit imagjinojeni me e pa veten te nji pasqyr e krisur....
goca me falni per fjalet mbase te renda po nji femer e zhvirgjeruar o si xhami thyer ne nji der verande dmth hyn era nga te 4 anet edhe mos u perpiqni te mcifeni pas ndjenjave zemres shpirtit se ajo jan broçkulla çdo gje ne ket bot ka lidhje me seksin kush sdo ta besoj kete ka jetuar kot deri me sot
Stealth mos ja fut kot lale! Po te te pelqeje njera ty shume do ta lesh se ka "pasqyren e krisme"ë Cdo kush nga ne e ka pasur nje lidhje ndoshta dhe shume lidhje, kemi bere dhe dashuri dhe me pas dhe jemi ndare. E njejta gje ka ndodhur dhe me ato vajza ose sic i quan ti "pasqyra te krisira ku fryn nga te kater anet" qe jane dashuruar por per nje arsye apo nje tjeter jane ndare nga ai qe kane dashur. Mundohu vella te kuptosh realitetin. te gjithe bejne "gabime" ne jete po qe nuk jane gabime. Te gjithe kane te drejte te dashurohen edhe pse me pas mund te ndahen (gjera qe ndodhin). Duhet ta provosh njehere pastaj te flasesh. Le qe nuk do te shkoje mendja fare nese eshte e virgjer apo jo (gjithmone po te rrahu zemra fort, kuptohet)
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Ndoshta Ti Stealth nuk je dashuruar ndonjehere,ose nuk ke pat te besh me ndonje vajze qe ia vlen ta maresh ne konsiderate
Po te parashtroj dy situata mundesh te lutem te zgjedheshëëë
Nje vajze perfekte per syte e dynjase, qe s'ka patur asnje lidhje konkrete ti je personi i pare qe kontakton me te Fizikisht (se shpirterisht HARROJE njeriu po qe i gjalle me Gjak e me Ndjenj Dashuron ne menyra te ndryshme Panvaresisht nese ka pat Kontakt konkret a jo) pra ishe mashkulli i pare per te , Pas nje fare Kohe te lidhur E kupton qe ti Gozhdes e ajo Patkoit ,Do Vazhdoje te Qendroje i Lidhur Me Teëëëëëëëëë
Do pretendoje te ndertoje Familje me nje Njeri qe te plas buzen Vetem Pse ishte E virgjerëëëëëëëë
E dyta
Nje lidhje qe mendonte se ishte Dashuri Po ne Fakt per Te kish qene Katastrofe e prishi
Rastesisht Ti njihesh me Te Nis t'i pelqesh huqet,Dashuron menyren e te sjellurit,edukaten, stilin e prezantimit te Saj ne shoqeri pse jo edhe stilin e Veshjes apo trukut
Ti Nuk Do MEndoje Per nje Lidhje ME prespektive me Te vetem se kishte Patur nje Te Dashur
Do me vinte keq nese Ti do zgjidhje Mundesine e pare, e kam Liber te njohur edhe te Them qe Do Besh Shume Gabim
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

Mbase NRG dhe orkidea spo me kuptoni drejt
fola ne parim dhe me thell sesa rastet e jetes
flas per moralin qe i kemi caktuar vetes si persona dhe si komb para se te shkateroheshim nga komunizimi
zakoni shqiptar i virgjeris se femres para marteses ka pasur pikerisht rolin me te fort qe mund te ket ndihma ndaj dashuris se paster
pastaj nese do flasim per ndjenja shpirt e zemer duke anashkaluar seksin dhe duke ja ulur rolin e vertet qe ka ne nji lidhje ateher kjo esht ëeshtje personale e secilit
thjesht duhet te dini qe per organe seksuale femrash jan ber luftera e jan vrar me milionana njerez nese sdo ishte kaq e rendesishme sa thoni ju qe nuk esht ateher njerezimi sdo i kishte ber lufterat e trojes e krimet e tjera

nese fjalet e mia si xham i krisur etj jan paksa te renda ato jan thjesht simbole figurative skan forc me teper
ktu flasim per parime nuk jemi ne sulme direkte :)
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Is Being A Virgjin Still Important ëëë

stealth mos i nxirr gocat ne fjale me se u mor vesh se kush e ka thyer xhamin hahahahaahha omggg
per mendimin tim kjo ehste nje teme nice qe cdo nejri mund te shprehe ate ndejnjen qe ka ne brendesi te ejtes se vet te jesh e virgjer eshte qe je femer dhe ke nje moral te larte edhe mos te jesh e virgjer sdo te thote gje se humbi virgjeria dhe sdo te marre njeri do marresh ate qe ka pas dhe ai nje fatkeqesi ne jete kshu qe do te jene te dy me nje pasqyre te thyer:)nejse mendoj qe virgjeria ka te beje shume ne lidhjet serioze:(
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Sa rendesi ka virgjeria, ne nje mardhenie cift?

5 min duhet e shkreta per meshkujt masnej ta qajn me llahinga ate gjo ...hahahah
Vetem njeri e gezon ate te drejt tek secila femer , keshtu qe pres cdo thon meshkujt lol
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Sa rendesi ka virgjeria, ne nje mardhenie cift?

5 min duhet e shkreta per meshkujt masnej ta qajn me llahinga ate gjo ...hahahah
Vetem njeri e gezon ate te drejt tek secila femer , keshtu qe pres cdo thon meshkujt lol
ke te drejte. 5 sekonda, as pes minuta, dhe ta bojne 50 vite derr derr pas veshit llafet.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Sa rendesi ka virgjeria, ne nje mardhenie cift?

nuk eshte virgjeria e nje femre ajo qe ka me shume rendesi ne nje lidhje, por eshte respekti dhe besimi ndaj partnerit..
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Sa rendesi ka virgjeria, ne nje mardhenie cift?

Po rendesi virgjeria ka ndermjet njerezve qe e kane , ata qe s'e kane nuk ka si ta quajne te rendesishme per ta kerkuar te tjetri .

Nese nje çun do kishte vajt me femra dhe pastaj me ate qe lidhet seriozisht e do te paprekur , kjo do ishte hipokrizi dhe ky lloj tipi eshte nje plehre .

Nese femra nuk do ishte me e virgjer mos te çuditet qe per nje mashkull te virgjer do ishte e rendesishme pasi ruajtja ose jo e virgjerise , do te thote diçka per karakterin qofte te mashkullit apo te femres , nuk eshte diçka e rastesishme qe ndodh ne jeten e njeriut .
 
Top