• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Labeat

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 17, 2011
Postime
28
Pikët
0
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Ska te beje me humorin kjo keshtu eshte e verteta.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Banned
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,271
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Asnjehere nuk e kam ndjere Vetmine. Jam self-entertaining person. Ne mos nje shok, ne mos nje shoqe, nje Ngjyre do zere vendin e tyre, nje Trip, nje Kenge, nje Dialog me ze te larte (qe ne te vertete eshte monolog)...por asnjehere nuk e kam ndjere Vetmine.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Ne disa raste me pelqen vetmia
Por ne shume raste ndihem vetem dhe bosh, gjumi nuk me ze dhe hyj ne disa chate kot. Kur dal prej andej ndihem dhe me i vetmuar.
Kjo eshte 200% e vertete.``16``
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Asnjehere nuk e kam ndjere Vetmine. Jam self-entertaining person. Ne mos nje shok, ne mos nje shoqe, nje Ngjyre do zere vendin e tyre, nje Trip, nje Kenge, nje Dialog me ze te larte (qe ne te vertete eshte monolog)...por asnjehere nuk e kam ndjere Vetmine.
Perjashtime natyrisht qe ka......
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Ka disa raste rralle qe ndihem vetem,por nga njeher e kerkoj te jem vetem ti kerkoj llogari vetes edhe te ve ne rradhe gjerat qe nuk me pelqejne ne karakter....
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Nganjehere eshte me mire......ose genjej veten!
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,527
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Vetmia eshte dicka relative. Mund te jesh mes shume njerzve dhe prape vetem mund te ndihesh vetem dhe ne te kundert mund te jesh vetem me nje person dhe te duket sikur je me ter boten.
Ne pergjithesi jam natyre solitaire.
 

Εmilη

~summer~
Anëtar
May 12, 2015
Postime
696
Pikët
0
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

"Vetmia" eshte arti i te dashuruarit me veteveten tende.
S"ka vetmi ne momentin qe meson ta dashurosh veten.
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

"Vetmia" eshte arti i te dashuruarit me veteveten tende.
S"ka vetmi ne momentin qe meson ta dashurosh veten.
kjo nuk eshte e vertet!!!!..vetmia eshte mallkim!!!,askush nuk e don vetmin por dikush na imponon te jemi te till,si mundesh me parapa diqka qe ta ka endja te besh, por thot kjo nuk eshte per ty!!!!..athere te kaplon mllefi dhe sigurisht mbyllesh ne vetvete..-boh- ose duhet me forc te arrihet te qellimi:mad:
 

Εmilη

~summer~
Anëtar
May 12, 2015
Postime
696
Pikët
0
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

kjo nuk eshte e vertet!!!!..vetmia eshte mallkim!!!,askush nuk e don vetmin por dikush na imponon te jemi te till,si mundesh me parapa diqka qe ta ka endja te besh, por thot kjo nuk eshte per ty!!!!..athere te kaplon mllefi dhe sigurisht mbyllesh ne vetvete..-boh- ose duhet me forc te arrihet te qellimi:mad:
Jo jo per mua vetmia eshte nje ndjesi paqie dhe lirie.
Askush s"mund te me beje mua te ndjehem vetem.
Perderi sa venat e mija i ushqen zemra ime, e jo e dikuj tjeter.
Ne konceptin e vetmis si natyre e sjelljes njerzore po flas.

Perjashtoj : p,sh. Iken nga jeta diksuh qe duam shume.
Normal dhimbja vetmia eshte pjese e kesaj situate.


 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Jo jo per mua vetmia eshte nje ndjesi paqie dhe lirie.
Askush s"mund te me beje mua te ndjehem vetem.
Perderi sa venat e mija i ushqen zemra ime, e jo e dikuj tjeter.
Ne konceptin e vetmis si natyre e sjelljes njerzore po flas.

Perjashtoj : p,sh. Iken nga jeta diksuh qe duam shume.
Normal dhimbja vetmia eshte pjese e kesaj situate.


paramendoje kur te afrohet djaloshi afer,i djersitur nga ndjenja e pasiguris dhe te thot nje fjal te bukur dashurie,kur shiqimet ndalen per nje moment,kur energjia pozitive terheqse shkakton nje emocion te shkurt thell ne zemer dhe si rezultat kemi nje buzqeshje!!!..ka pas kso ndjenje ndonjeher aria?!!!:))..
 

Εmilη

~summer~
Anëtar
May 12, 2015
Postime
696
Pikët
0
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

paramendoje kur te afrohet djaloshi afer,i djersitur nga ndjenja e pasiguris dhe te thot nje fjal te bukur dashurie,kur shiqimet ndalen per nje moment,kur energjia pozitive terheqse shkkton nje emocion te shkurt thell ne zemer dhe si rezultat kemi nje buzqeshje!!!..ka pas kso ndjenje ndonjeher aria?!!!:))
hahahahahaha,po te kete nje ndjenje te tille djali afer meje.
Ai do rrije me mua,s"do tentoje asnjehere te largohet.
Po u largua, te fshije djerset se mos ftohet..:p
Po u largua.
Flm, per kete ndjenje qe jetuam :-I them djalit,dhe jeta vazhdon ne ndjenja te tjera.,.:)
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,446
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

kam nevoje per te gjith dhe ne te njejten kohe per asnje! kam nevoje per te gjith kur jane njerez te mire dhe te dashur dhe korrekt me mua, skam nevoje per askend dhe rri me deshire ne vetmine time kur jane mashtrues, hileqare dhe dallavere.....
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

vetmia eshte pjese e jetes dhe si e tille eshte nje lloj zgjedhjeje (me perjashtim te Fehmiut qe e mbyllin ne zyre "qesh" ). lindem vetem e do ikim vetem e s'do marrim asgje vec qivurrit.
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,682
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Ndonjeher vetmia esht shoqe e mir,por nuk duhet te jemi edhe aq te vetmuar.
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,967
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Une pothuajse asnjehere nuk jame e vetmuar,nese mungojne njerezit per rreth atehere jane mendimet qe me bejne shoqeri.....
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
Përgjigje e: Sa vetem ndihem ndonjehere ...

Njerëzit që janë të mbërthyer në vetmi nuk kanë bërë asgjë të gabuar, shkruan Cacioppo në librin e tij "Vetmia". Askush prej nesh nuk është imun ndaj ndjenjës së izolimit, po aq sa ne jemi të imunizuar ndaj urisë ose dhimbjes.
2 përqind e të gjithë gjermanëve përjetojnë vetminë si një kusht të përhershëm, siç u zbulua nga një sondazh përfaqësues nga Instituti i Demoskopisë.
Disa studime tregojnë se mosha luan një rol: të rinjtë dhe njerëzit e moshës 80 vjeç shpesh ndihen të vetmuar. Studime të tjera tregojnë se një martesë siguron mbrojtje kundër vetmisë.

PSIKOLOGJI.
 
Last edited:
Top