• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Saimir gjithçka nisi nga Top Albania Radio

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Në fillim, për publikun e gjerë ai ekzistonte thjesht si një zë i famshëm në një nga emisionet më të dëgjuara radiofonike të të gjitha kohërave.


“Radio Mania” ishte starti i fuqishëm i Saimirit, një kohë që ai e kujton ende me nostalgji. Bashke me partnerin e tij aktual ne emisionin “Fiks Fare”, Gent Pjetri, apo doktori sikunder e njohin te gjithe, Saimiri ishte ne ate kohe personi emblematik, që të gjithë donin ta njihnin nga pranë.

Aq i famshëm u bë me emisionin “Radio Mania”, sa biseda e parë në mëngjes midis te rinjve, ishin gjithmonë batutat spontane të thena vetëm pak orë më parë në emision. Ndoshta kjo ishte edhe arsyeja për të cilën drejtuesit e Top Medias i besuan drejtimin në cift me doktorin në emisionin investigativ “Fiks Fare”. Koha tregoi se zgjedhja ishte ajo e duhura.

Një menyrë kjo për t’i bërë hallet e njerëzve më të prekshme nëpërmjet batutës fine, spontane e cila nuk do të ishte thjesht një goditje për pushtetarët por edhe një forme e gjetur për të mbajtur pranë nje audience të lartë teleshikuesish. Dikur Saimiri i “Radio Manisë”, tashmë Saimiri i “Fiksit”, në fund, për të gjithë ata që e njohin, kolegët dhe miqtë, ai mbetet Saimir Kodra, origjinal dhe shpotitës dhe për publikun, një figurë tashmë e dashur që shpesh shndërrohet në avokatin e tyre më të mirë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top