• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sallate me mishe pule

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Sallate me mishe pule

Perberja: per 6 persona
- gjioks pule 50gr
- arra 50gr
- val ulliri
- sallate 100gr
- kripe dhe piper
- karrota
- kastravec

Përgatitja: Zini gjoksin e pules me uie aromantizuar me zarzavate.
Lani sallaten, stoni karrotat te prere te vogla, kastravez.
Mbasi eshte zier gjoksi i pules e prismi ate ne copa te medha dhe e sistemoni mbi sallaten, nderko grini ne nje mix arrat, shtoni leng limoni, vaj, krip dhe piper. Mbasi e keni grire mire hidheni ate mbi sallaten dhe e sherbeni.

Buke te thekur me domate

Perberja per 4 persona

- vaj ulliri 30 gr
- domate nëƒë€šë 3-4
- Mardanos 10gr
- Rigon
- Udhra nëƒë€šë1
- Buke te thekur te holla nëƒë€šë16

Përgatitja: Pritni feta te holla buke.
Prismi domatet kube te vogla, grini nje thelb udhre, 10g mardanos.
Bashkoni domatet me udhrat dhe mardanosin, shtoni pak rigon, krip dhe piper, perziheni mire dhe liheni ate ne frigorifer per nje ore.
Merrni buket e thekura dhe vini mbi te nje luge me domate qe keni pregatitur.
 
Top