• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Samsung S2 Portable 3.0 më i shpejt

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Samsung kombinon disqet me shpejtësi rrotullimi prej 7.200 rpm dhe protokollin USB 3.0 për disqe sa më të shpejta të jashtme të dedikuar për përmbajtjet HD e 3D.
Samsung paralajmëron S2 Portable 3.0, një disk më të shpejt bartës për ata të cilët me vete bartin sasi të mëdha të dhënash. Pajisja është e formatit 2.5-inçësh dhe ka disqe të kapaciteteve 320 apo 640 GB të cilëve pllaka u sillet në 7.200 rrotullime në minutë.

Pos disqeve më të shpejta në krahasim me pajisjet e ngjashme, Samsung S2 është i pajisur edhe me qasjen USB 3.0 – me rritjen e popullaritetit të përmbajtjeve HD e 3D kompania sheh nevojë më të madhe për disqe më të shpejta bartëse. Punë pazhurmë mundësojnë teknologjitë Dynamic Balancing për ulje të dridhjeve si dhe SilentSeek e NoiseGuard.

Samsung S2 Portable fillojnë shitjen këtë muaj në Evropë, mirëpo çmimet për fat të keq nuk janë publikuar
 
Top