• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sanremo triumfon ne naten e pare

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Festivali i Sanremos ne Itali ka triumfuar ne naten e pare te transmetimit, duke rezultuar programi me i ndjekur i mbremjes se djeshme ne vendin fqinj.


Keshtu, evenimenti prestigjoz italian eshte ndjekur nga 10 milione e 717 mije telespektatore, duke bere per vete 45.29 perqind te shikuesve.

Sipas mediave italiane, momentet me kulminante te festivalit ishin hapja e tij nga moderatoret e njohur Paolo Bonolis dhe Luca Laurenti, si dhe fundi ku u njoftua dalja jashte gare e kengetareve Toto Cutugno, Nino D’Angelo, Emanuele Filiberto dhe Pupo.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top