• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Sekretet e veshtira per tu ruajtur...?!

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
A e keni vene re kur keni nje te fshtehte perbrenda ,nuk ndiheni mire deri sa ta ndani me dike ? Eshte dicka qe te bren perbrende deri sa ta "share-sh" me dike dhe ne menyre te cuditshme kjo te ben te ndihesh me mire ose me i lehte.
Si mendoni ju per kete?...a eshte e vertete qe njeriu smund te mbaje sekrete ?! Perse njeriu e ndjen gjithmone kete nevoje qe ta ndaje barren e sekretit me nje person tjeter ?

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Sekretet e veshtira per tu ruajtur...?!

tani tgjitha hallet sdo i mbajm per vete do zbraz dhe ajo e shkret se shko aty ku sba mo edhe bammmmm pastaj :p

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0

Sekretet qe kercenojne rrezik ruhen pa shume veshtiresi, ndersa sekretet "te tregova ty, po mos i trego kujt" s`jane sekrete.

prosperpine

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 1, 2010
Postime
24
Pikët
0
Vendndodhja
inside.my.head

une ndjehem shume mire kur mbaj dicka te fshehte brenda dhe nuk e ndaj me asnje sikur te permbyset bota. nuk e rekomandoj, sepse deri me sot vetem telashe kam pare, por hajt mo..

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour

Hem Tem Nice..un jam e till..sme pelqen te flas per gjona intime ..dhe mbase bej gabim..po kshu jam..ndaj dhe ne shum raste..kam mare dhe ndonje dacke te vogel**pun e madhe fort* lol po ja qe nganjeher ndodh dhe shprehesh me dike..qe sta pret mendja qe do mundeshe...ndaj sja keshilloj askujt tjet si mua***Miserioze* ose me limite :)

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,937
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!

Jam shume e kenaqur nga vetja ne lidhje me kte veti, po i thash vetes kjo sduhet ditur nga askush as qe behet fjale ta marri vesh njeri.
Nje veprim qe e ben pa te keq dhe me von kupton qe ke bere nje gabim, per mua esht shume e veshtir ta mbaj sekret, sepse aq me shume kohe kalon aq me keq ndihem kshu qe pranoj te me denojn se sa te denoj veten.

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska

Ke nga te gjitha llojet e njerezve ne lidhje me sekretet , varet sa i vendosur je si njeri qe t'i qendrosh tundimit e te mbash per vete diçka konfidenciale .

Besoj se nuk duhet treguar çdo gje ne detaje gjithmone pasi do mund te sillte shpesh pakenaqsi . Sekretet e te tjereve pastaj nuk meriton besim nese i shperndan sa lart sa poshte .

Eshte nje shprehje greke qe mbaj mend , i thua nje sekret nje miku por mos harro qe edhe ai ka nje mik te mire te cilit do t'ja tregoje . :)

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin

Eshte nje shprehje greke qe mbaj mend , i thua nje sekret nje miku por mos harro qe edhe ai ka nje mik te mire te cilit do t'ja tregoje . :)
Jam plotesishte dakort.

P.S Une jam vet si natyr shum e mbyllur nuk flas kollaj, ka shume raste qe dua
te flas me dike thjesht sa per ta nxjerr ate c`ka me shqeteson nga brenda po prap se bej dot.

Albi

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 18, 2010
Postime
4
Pikët
0
Vendndodhja
Ne toke !

Thuhet :
''KUr s'ta mban goja jote ,mos kerko ta mbaje goja e tjetrit ''.

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,362
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG

Kur isha e vogel te njejtat problema kisha , tani qe u rrita, kuptova se liria dhe pavaresia blihet, duke mos e varur veten tek dikush tjeter, duke i treguar dobesite dhe pikat e tua te ndjeshme, se po e mori vesh nje dhemballe e ka marre vesh nje mehalle.
Qaje ndonje hall tek tuk me ndonje shoqe, por kam mesuar qe duhet te mbaje dicka per vete gjithmone.

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,021
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur

Menyra me e mire per te fshehur dicka eshte eshte ta tregosh ate faqe te gjitheve.
Femrat jane te afta te tregojne gjithcka me perjashtim te te fshehtave te pasionit,ndersa meshkujt jane te afte te fshehin gjithcka me perjashtim te te fshehtave te pasionit...

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,717
Pikët
113

Ne pergjithesi keshtu funksionon, njeriu lirohet kur tregon te fshehtat e zemres. Personalisht nuk e ndjej kete nevoje. Sekretet e mia, nuk i di asnje qe nuk meriton t'i dije dhe mbi te gjitha asnje nuk i di te gjitha.

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Sekretet e vështira për t'u ruajtur...?!

Pa u përcaktuar se për ç'lloj të fshehtash bëhet fjalë, nuk mund të japësh një mendim të prerë në këtë temë.

Në qoftë se mendon se tregimi i kësaj të fshehte sjell të mira, ose rregullon diçka, duhet thënë. Në të kundërt, jo.