• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sekreti eshte tek syte ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Kontakti me sy mund te jete nje mjet teper i fuqishem per te joshur dike, megjithate ai eshte nje art qe pak perdoret dhe ne pergjithesi nenvleftesohet.

Po te mendoni qe 55% e komunikimit ndodh pa fjale, eshte e rendesishme qe kontakti me sy te behet ne menyren e duhur ne menyre qe te jepni nje pershtypje te mire.

Perberesit baze te sjelljes me ane te perdorimit te syve jane te lehte per t'u zoteruar, mjafton te dini se si funksionojne. Ndiqni kater hapat e meposhtem per te perdorur syte me nje efekt rrezatues dhe te rrjedhshem.

Vendos: Takimi i syve me dike tjeter eshte hapi i pare perpara se te ndermerrni nje bisede me te. Jepini objektivit tuaj veshtrime te shpeshta dhe te shkurtra, nese ai person jua kthen veshtrimet, atehere e keni marre lejen per t'iu afruar dhe per te prezantuar veten.

Ruaj: Zgjatni veshtrimin apo kontaktin me sy nderkohe qe ai eshte duke folur. Veshtrimi per nje degjues mesatar eshte tre sekonda, por duke e zgjatur ate ne pese sekonda, ju forconi interesin qe keni tek bashkebiseduesi. Duke treguar vemendje dhe kujdes, ju jo vetem qe i beni te tjeret te ndjehen te rendesishem, por ne syte e tyre do te dukeni terheqes.

Maksimizo impaktin: Me qe syte jane gjeja e pare qe dikush ve re kur ju takon dhe pika kyce gjate bashkebisedimit,eshte e rendesishme qe ata te duken mire.

Zgjero: Syte e medhenj e bejne dike te duket me joshes - nje impuls i lidhur i cili na terheq drejt partnereve te rinj dhe energjike. Bejini syte te duken te medhenj duke ngritur vetullat dhe duke ulur pak qepallat - nje teknike qe yjet e Hollywood-it si Marilyn Monroe e kane perdorur me mjaft magji.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Sekreti eshte tek syte ...

Kete e dija edhe perdor shume ..:D fLIRT me sy ..nice . Edhe ty do te qeras nje dopie espreso qe te josh sa me shume me sy ;) Ok just myself ?:D
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Sekreti eshte tek syte ...

Po ti i di te gjitha mor cun,nuk i themi per ty informacionet ne ... I themi per publikun e thjeshte :p! Per ate qe the nuk jam dakord gjithsesi do flasim ;)!
Nderkohe vazhdo flirtet me sy ne destinacionet e tjera ti ....
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Sekreti eshte tek syte ...

``love``hihihi jam tu provu stilin e marilyn monroe-s
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Sekreti eshte tek syte ...

Syte jane mesazhi me i qarte
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Përgjigje e: Sekreti eshte tek syte ...

tek syte gjen ndenjen me te cuditshme qe ke brenda vetes edhe do te notosh mes deshires qe do kesh te ishe pjese e pandare e atij njeriu qe ke perballe dhe e shikon natyrisht po eshte cun :p:p shaka po tek syte gjen prehjen e dashurise
 
Top