• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Semafori i pahijshëm

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Njëri prej semaforëve shumë të pahijshëm u paraqit gjatë këtij dimri në njërin prej udhëkryqeve të qytetit Spokane, në shtetin amerikan të Washingtonit.
Kalimtarët që prisnin dritën e gjelbër për ta kaluar rrugën, i priste drita kuqe dhe jo çfarëdo shenjë–semafori tregonte gishtin e mesëm.

Zëdhënësja e qytetit tha se zyrtarët e shërbimit për mirëmbajtjen e semaforëve dhe shenjave tjera të trafikut besojnë se prishja ka ndodhur për shkak të borës. Uji që kishte hyrë në aparat e kishte prishur një pjesë të ekranit të rrafshët dhe në vend të pëllëmbës së kuqe e cila simbolizon “stopin” kalimtarët i priste një gisht i ngritur drejt tyre.

Ajo tha se kjo padyshim është një “rastësi e paqëllimtë”.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Semafori i pahijshëm

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=tryilKB2kXk&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=tryilKB2kXk&feature=player_embedded
 
Top