• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shërbimi Chrome Web Store në tetor

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sipas informatave ende të pavërtetuara, në muajin tetor Google do të mund të paraqiste zyrtarisht shërbimin e vet Chrome Web Store.
Me anë të tij përdoruesit e sistemit operativ Google Chrome OS do të duhej të mund të blinin dhe shkarkonin aplikacionet përkatëse. Po ashtu, supozohet së në të njëjtën kohë, d.m.th gjatë tetorit, në treg do të duhej të vijnë në treg edhe pajisjet e para të bazuara në Chrome OS.

Google ka për qëllim që zhvilluesve t’u paguaj vetëm 5% “shpërblim për programim” të aplikacioneve të cilët do të shiten nëpërmes Chrome Web Store. Kjo përqindje është dukshëm më e vogël sesa 30% sa dyqanet tjera online shpërblejnë zhvilluesit e aplikacioneve.

Tani për tani, e vetmja informatë zyrtare nga Google është se pajisjet e bazuara në Chrome OS do të vijnë “në vjeshtën e vonshme”.
 
Top