• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shakira kundër ligjit të emigrantëve

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Këngëtarja me origjinë kolumbiane, Shakira kundërshton publikisht ligjin e shtetit amerikan të Arizona-s kundër emigracionit.


Këtë javë këngëtarja bionde do takohet me kryebashkiakun e qytetit më të madh të shtetit, Phoenix, Phil Gordon, i cili gjithashtu është kundër këtij ligji.

Norma ligjore që do hyjë në fuqi këtë verë u lejon forcave të rendit të arrestojnë ose të marrin në pyetje pa mandat, këdo që dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë edhe presidenti Barak Obama e ka cilësuar këtë ligj si “të papërgjegjshëm dhe ilegal”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top