• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shakira takon Barack Obama

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Shakira është takuar me* Barack Obama, për të diskutuar në lidhje me fushatën e saj për edukimin e fëmijëve të paprivilegjuar anekënd botës.


Këngëtarja e hitit “She Wolf”, e cila veçse është një ambasadore e UNICEF-it, ka edhe një organizatë të veten bamirëse- The Barefoot Foundation, ka kërkuar që fëmijëve pa të drejta t’u jepen mundësi më të mëdha edukimi.

Kështu ajo e ka bartur fushatën e saj edhe në Shtëpinë e Bardhë, ku të hënën ka biseduar me presidentin Obama.

Pas takimit, Shakira ka thënë se është ndier e privilegjuar që është takuar me presidentin amerikan për të diskutuar në lidhje me edukimin dhe zhvillimin e hershëm të fëmijëve, duke shtuar se organizata e saj do të punojë ngushtë me Obaman dhe stafin e tij për të luftuar varfërinë dhe për të promovuar sigurinë dhe paqen në botë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top