• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

SHBA: Urdhër i ri Ekzekutiv për sanksione në Ballkan, shtohet Shqipëria

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,978
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton

Kshu jane kto pune.
Do kete dhe pakenaqesira...por ske CBO.
A e doni axhen?
URTE...aty:p
LoL

E ke permbledh fiks llogjiken.

Me lodh trut me kto kritiket qe bejne sikur kane infot e pushtetit me shume se vete Trump, me mire duhet me i then "mos u merzisni"
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,756
Pikët
113
Pasurite e pervehtesuara financiare e materiale i takojne popullit shqiptar. Ne rradhe te pare te perdoren per te mjeret, jetimet, te varferit.
ilia, ne princip kjo qendron, po kush do e realizoje kete gje,
palloshi gjer me tani, nuk ka levizur ne kete drejtim,
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,790
Pikët
113
Shtetet jane si bankat.Sa me shume para te akumulojne aq me shume shtohen problemet.Per te zgjidhur problemet e reja,shteti fut ne pune me shume njerez ne administraten e tij.Sa me shume zmadhohet administrata aq me shume zmadhohet edhe korrupsioni.It s so fucked up.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,758
Pikët
113
Komente per: Si u ngjit ne “Listen e zeze”te presidentit Biden?!
...
Vete,u ngjit,me ndergjegjje te plote,me veprimet dhe mos veprimet,me sjelljet dhe qendrimet,me drejtimin si komunist me dore te hekurt ndaj kundershtareve dhe me dore te lire ndaj horrave dhe hajnave.
Duke shkaterruar sistemin zgjedhor,duke i grabitur ato,duke ndertuar nje sistem gjyqesor me horra,hajna,plepiste dhe rrugaçe partiake ne tere pallatin e Drejtesise.
Duke shkaterruar tere pasurine kombetare,duke e vjedhur,grabitur dhe tjetersuar
Duje vjedhur pasurine private,duke e tjetersuar,zaptuar dhe rrethuar,mbivendosur dhe sakatosur.
Duke e futur Shqiperine ne Lufte Civile,duke e djegur dhe shkaterruar disa here dhe duke i vrare shqiptaret me njer-tjetrin me armet e shtetit.
Duke i ndare dhe perçare shqiptaret dhe duke i futur ara ne llogore,duke e quajtur vellane armik.
Duke bere milionere familiaret,dhenderr,nipa,kusherinj,tere ministrat dhe xhagenjte rreth tij,duke mbyllur syte kur nje fshat i tere hidhet ne ere dhe pasuria kombet, vidhet.
Duke ndertuar nje shtet prej rete qe u shemb brenda nje bate dhe vendi u kthye shesh lufte
Ku njerzit ropateshin tere diten dhe merrnin 15000 lek ne muaj dhe ai vete therriste:”Do i bej pensionet 100$.
Duke thirrur dite e nate se e futi vendin ne NATO,kur ate e futi Amerika per interesat e saj ne Ballkan dhe se hoqi vizat kur ne ishim vendi i fundit pa viza,pasi duheshin prodhuar Pasaporta biometrike dhe duhej krijuar Regjistri elektonik i gjendjes civile.Sakrilegj i madh e Berishes? Marrezi idiotesh
Nje drejtues i larte i nje shteti qe vret njerez te pafajshem ne bulevard,vetem se protestojne,qofte dhe ashper kunder tij!
Tere shqiptaret do marrin vesh shume shpejt se çfare poshtersishe dhe hajnishe kane bere keta horra.
Vetem Amerika nuk te shenjestron kot.Ata dine shume gjynahe dhe poshtersi qe ka bere Berisha,ndaj vete z.Biden nxorri urdherin enkas per Shqiperine .
Kush vazhdon te mos bedoje,shume shpejt do ia degjoje avazin kesaj historie qe ka ndezur flake kete vend.Tung
...
Po te mos kishte kandiduar per deputet ne keto zgjedhjet e 25 orillit te vitit 2021 nuk do te shpallek non grata.
Berisha donte te vdiste deputet per te mbrojtur pronat e femijve.
Gjithashtu Berisha ishte bere gati te mos njihte zgjedhjet dhe te bente thirrje per destabilitet dhe protesta te dhunshme.
Tani me sa duket do ti humbe te gjitha.
...
Nje qe e mban veten per lidhje me Partine Republikane Amerikane, nje pseudoanaliste qe ska asnje arsim perkates, nje karrieriste e lidhur me lobin grek ( e martuar me nje grek), nje mashtruese qe i ka sherbyer me femra nje pseudo prokurori se Arben Qeleshi, nje qe e mban vehten sikur ka nje kompani qe prodhon miliona dollare por qe ne fakt eshte nje zyre per shit-blerje pronash eshte ajo gomarica qe i referohet i nderuari Geri Kokalari dhe qe fatkeqesisht e ka emrin Evi Kokalari eshte ajo qe i ka peshperitur ne vesh nje kongresmeni ( Zeldin) mendjeshkurter pa informacionin e nevojshem qe as nuk e ka idene se kush eshte Sali Berisha dhe Shqiperia, qe i beson nje karte te djegur. Thjesht fatkeqesi per emrin e mire te Kokalareve qe nje dru i shtrember si Evi shfrytezon kete emer per lobime personale dhe interesa te qarqeve greke.
...
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,247
Pikët
113
Një urdhër ekzekutiv i Presidentit Joe Biden për bllokimin e pasurive dhe pezullimin e hyrjes në Shtetet e Bashkuara të personave që kontribuojnë në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor, përfshin tashmë edhe Shqipërinë dhe zgjeron objektin e saj, duke përfshirë personat që kryejnë korrupsion dhe minojnë institucionet demokratike.

“Urdhri zgjeron hapësirën gjeografike të regjimit ekzistues të sanksioneve, duke përfshirë edhe Shqipërinë dhe zgjeron kriteret për kërcënimet aktuale ndaj sigurisë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe interesave të politikës së jashtme në rajon, duke përfshirë pengimin e proceseve demokratike dhe gjyqësore, korrupsionin dhe krimin e organizuar”, thuhet në një njoftim të Shtëpisë së Bardhë.

Ky Urdhër Ekzekutiv i cili është vazhdim i atij fillestar të vitit 2001, që parashikon sanksione për individë të Ballkanit Perëndimor që shihen si rrezik për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara, për herë të pare përfshin Shqipërinë, i cili është shteti i vetëm që përmendet me emër.
Pra...kaq keq eshte puna ne Shqiperi sa jemi shteti i vetem qe permendet me emer.
Kaq mynxyra jane bo ne Shqiperi, sa qe permendet me emer.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,758
Pikët
113
Pra...kaq keq eshte puna ne Shqiperi sa jemi shteti i vetem qe permendet me emer.
Kaq mynxyra jane bo ne Shqiperi, sa qe permendet me emer.
Permendet shqiperia me emer, sepse gjerat nuk kane ndryshuar ashtu si pritej, si nga brenda, ashtu dhe nga jashte. Ja nje shembull: blloku (qe nuk çahet, siç tha Frroku), esht pasuruar perbindshem, transferuar i modernizuar ne offshoret lalez e surrel.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,247
Pikët
113
Permendet shqiperia me emer, sepse gjerat nuk kane ndryshuar ashtu si pritej, si nga brenda, ashtu dhe nga jashte. Ja nje shembull: blloku (qe nuk çahet, siç tha Frroku), esht pasuruar perbindshem, transferuar i modernizuar ne offshoret lalez e surrel.
Me nje fjale ''mynxyra''.
 
Top