• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sheila Radziewicz pa duar përgatitet për shiritin e zi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Sheila Radziewicz nga Massachusetts është lindur pa duar dhe po bëhet gati për ta fituar shiritin e zi në sportin e taekwondous.


Radha e saj për ta fituar këtë titull do të vije në qershor në shkollën e arteve marciale Bruce McCorry në qytetin Peabody.

Kjo vajzë 32 vjeçare tashmë ka fituar shiritin e mesëm, ndërsa prej lindjes vuan nga sindromi TAR (trombocitopenija – aplazija radiusa). Sportin e taekwandoos e ushtron që tri vjet, shkruan “The Salem News.”

Trainerja e saj thotë se nuk ka stërvitur kurrë dikë si Sheila. Përkundër gjendjes së saj, ajo përdorë këmbët për t’i thyer dërrasat.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Sheila Radziewicz pa duar përgatitet për shiritin e zi

Bravo mjafton forca e vullnetit sduhet me mendu te metat qe i ka dhen natyra se ka me duar e me kemb e sbejn asgje..
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Sheila Radziewicz pa duar përgatitet për shiritin e zi

tekvondoo esht e mundur me marr rrypin e zi se 75%esht goditje me kemb
 
Top