• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shembull tingllimi

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,046
Pikët
113
Përgjigje e: Shembull tingllimi

²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²

https://www.youtube.com/watch?v=D7EE5dVtaTY

Ps;

si jmi ?
Skënderbeu

Shqipja i takon degës ilire të familjes indo-evropiane languange. Faleminderit për fjalët e bukura

dragoi

Është e ngjashme me atë rumune

7


poen
poen
il y a 2 ans
+ Niro Leide Rumunët mund t'i kuptojnë disa fjalë shqiptare në të vërtetë ...

11


dragoi
dragoi
il y a 2 ans
@ Niro Leide shqiptarët dhe romanët janë nga paraardhësit e njëjtë që flisnin të njëjtat gjuhë

17


Skënderbeu
Skënderbeu
il y a 2 ans
@Scumbag Joker
romanët janë dacianë dhe shqiptarët janë ilirë, ata janë si kushërinjtë e lidhur

45


Elvis Nushi
Elvis Nushi
il y a 2 ans
Faleminderit që keni marrë kohë për të mësuar rreth kulturës shqiptare!

39


Rushid Tahiri
Rushid Tahiri
il y a 2 ans
alfabeti shqiptar ka 36 letra

42


KNJpd
KNJpd
il y a 3 ans
Wow, shumë e mahnitshme për të parë njerëzit shqetësojnë veten me një gjuhë jashtëzakonisht të vështirë të tilla si shqip. E gjeta këtë me të vërtetë interesante, mbaj lart punën e mirë! A e dini shqip tani?

57


Gentian Sota
Gentian Sota
il y a 2 ans
+ KNJpd "shqetësohet"? Mësoni një gjuhë të re është e mirë për të gjithë.

7


Arbenita Berisha
Arbenita Berisha
il y a 2 ans
Dikush më tha se shqipja nuk do të jetë e rëndësishme dhe nëse flas anglisht, frengjisht, gjermanisht dhe shqip, praktikisht nuk flas katër gjuhë, por tre, sepse shqipja është kaq e parëndësishme. kjo është aq e trishtuar njerëzit e shohin atë në këtë mënyrë. Gjuha e të mësuarit është vetëm kaq pasuruese në të gjitha llojet e mënyrave dhe nuk ka rëndësi se çfarë gjuhe është.

9


KNJpd
KNJpd
il y a 2 ans
Kjo nuk është ajo që unë do të thosha unë pajtohem se shqipja është një gjuhë shumë e pasur, e thashë në formë se është befasuese për një të huaj që nuk ka lidhje me zgjedhjen e rastësishme për të mësuar gjuhën shqipe, për shkak të numrit të vogël të folësve që ka.

5


Arbenita Berisha
Arbenita Berisha
il y a 2 ans
+ KNJpd ah, unë shoh! Kam takuar një djalë brazilian këtu në Brazil dhe ai gjithashtu foli pak shqiptarë. Kjo shpërtheu mendjen time!

8


Vanessa Annabelle
Vanessa Annabelle
il y a 2 ans
Nuk është e parëndësishme! Ata vetëm thonë se për shkak se nuk është si anglishtja apo spanjishtja që fliten aq shumë në të gjithë botën! Për shkak se ato janë kaq të zakonshme, shumë njerëz kanë nevojë të flasin për të pasur punë ose të jetojnë në vende të caktuara. :)

3


koprivaqi
koprivaqi
il y a 2 ans
Kush është ky djalë?
e mallkuar se çfarë prezantimi i mirë i bëri ai, gjithmonë kam dashur të di se cilat grupe të tjera etnike dhe etnike mendojnë për gjuhën shqipe?

20


GAMER FOREVER
GAMER FOREVER
il y a 2 ans
Po është e vërtetë është gjuha shumë e vjetër.

23


Ludendorff
Ludendorff
il y a 2 ans
Fjalët janë shumë të drejtpërdrejta sapo të mësosh alfabetin dhe si të shprehe letra individuale. Gramatika nga ana tjetër është me të vërtetë e vështirë, sidomos për folësit e gjuhës amtare

26


Biena Veselaj
Biena Veselaj
il y a 2 ans
Si shqiptarë kjo është shumë qesharake, është brutalisht e vërtetë. O zot!

50


Angrybirds S
Angrybirds S
il y a 2 ans
Ai erdhi nga ilirët: /

64


Luftëtar ilir
Luftëtar ilir
il y a 1 an
Shqipja është Dorian, ilirët, Chaonians dhe Spartans folën këtë gjuhë.

13


azir klobucista
azir klobucista
il y a 2 ans
Njerëzit e varfër kanë tendencë të kenë unike.

16


ERJON RONI
ERJON RONI
il y a 2 ans
Faleminderit njeri për komentet tuaja të ndershme

7


Klevi Cela
Klevi Cela
il y a 2 ans
respekt :)

7


Taekooks Kid
Taekooks Kid
il y a 2 ans
Unë nuk dua të them as fyese ndaj shqiptarëve, por shqipja është një gjuhë e vështirë për njerëzit që nuk hanë shqip dhe nuk përdoren aq shumë, nëse nuk keni lidhje në Shqipëri apo në një person shqiptar nuk mendoj se është shumë e rëndësishme për të mësuar atë sigurisht nëse e gjeni interesante im dhe askush nuk ju ndalon unë thjesht dua të them se është super e vështirë


Im shqiptar dhe unë fjalë për fjalë nuk mund ta mësojmë gramatikën në mënyrë perfekte

Unë nuk doja të trembem askënd btw nëse doni të mësoni se sa t'ju falënderoj për interesimin e gjuhës sonë
*
7


Liv L
Liv L
il y a 2 ans
Shumë të huaj në të vërtetë po shkojnë atje dhe jetojnë në Shqipëri, ose kanë shqiptarë për grua ose burrë, kështu që duan të mësojnë gjuhën për të komunikuar me familjen e tyre të re dhe t'i paguajnë respekt. Ka arsye të vlefshme pse dikush do të mësonte gjuhën!

8


ISHD ISHDINA
ISHD ISHDINA
il y a 2 ans
Ka fjalë nga të gjitha moshat iliriane në latinisht, sllave deri në turqisht, në fjalë të reja angleze. E saj kaq e vjetër se ajo mund të përkulem në soo shumë mënyra. Ju mund të kërkoni një gotë uji si 30 mënyra të ndryshme. Ju keni edhe një mënyrë për të folur nëse moti nuk është i kushtëzuar për të folur, gjuhën e syve, nënshkrimin fizik dhe duket se të gjitha gjuhët e tjera në Evropë kanë lindur në Shqipëri.

10


Maanuve
Maanuve
il y a 2 ans
A janë iliriane me origjinë trake? Vetëm një pyetje e rastësishme ...ISHD ISHDINA
ISHD ISHDINA
il y a 2 ans
Ilirët dhe trakët ishin si norvegjezët dhe suedezët. Ose gjermanët dhe austriakët. Ju merrni domethënie. Për këtë arsye ju keni fjalë romane shumë të ngjashme me fjalët shqiptare, meqë ishin fqinjë para se fiset slaviste të emigronin nga Rusia dhe u ndanë dhe u vendosën ndërmjet këtyre kombeve të mëdha
Fiset SLLAVE nuk kane emigruar nga Rusia por nga Kina.
 
Top