• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shenjat e qarkullimit rrugor

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,249
Pikët
113
Eshte e domosdoshme te kemi ide te qarta per shenjat e qarkullimit rrugor, pasi sigurojme veten tone por shpetojme edhe jeten e njerzve te tjere.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,949
Pikët
113
Ky përshkrimi i shenjës numër SR0091; " Rrugë e rezervuar për automjete motorike" me irriton paksa...po rrugët tjera nuk janë "të rezervuara"? Ose, nëse vetëm ai lloj i rrugëve është "i rezervuar", atëherë si duhet të kuptohet? "i rezervuar" për çfarë kohe?...apo vendi? Për kur? Ku? Si?

Do ma jap nojkush noj shpjegim?

Faleminderit paraprakisht.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,249
Pikët
113
Ky përshkrimi i shenjës numër SR0091; " Rrugë e rezervuar për automjete motorike" me irriton paksa...po rrugët tjera nuk janë "të rezervuara"? Ose, nëse vetëm ai lloj i rrugëve është "i rezervuar", atëherë si duhet të kuptohet? "i rezervuar" për çfarë kohe?...apo vendi? Për kur? Ku? Si?

Do ma jap nojkush noj shpjegim?

Faleminderit paraprakisht.
Mund te jete fjala qe nuk lejohen bicikletat ose karroca me kuaj.
 
Top