• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shenjat e qarkullimit rrugor

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,947
Pikët
113
Mund te jete fjala qe nuk lejohen bicikletat ose karroca me kuaj.
Shumë qartë dhe e drejt.
Po autostrada(autoudha), që poashtu aty nuk lejohen biçikletat e karrocat me kuaj...dhe të gjitha automjetet tjera që nuk arrijnë shpejtësinë 60km/h, duhet të quhet edhe ajo "e rezervuar"? (Sipas rregullave e ligjeve të komunikacionit në Gjermani).
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,247
Pikët
113
Shumë qartë dhe e drejt.
Po autostrada, që poashtu aty nuk lejohen biçikletat e karrocat me kuaj...dhe të gjitha automjetet tjera që nuk arrijnë shpejtësinë 60km/h, duhet të quhet edhe ajo "e rezervuar"?
Ne fakt autostrada ne nje fare menyre ashtu duhet te quhet.
Karroca me kale nuk mund te ece ne autostrade, as bicikleta.
Eshte e rezervuar per mjete te shpejta.
 
Top