• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sherbime falas në internet mesoni mbi kostot e tyre

Hoxy

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 6, 2016
Postime
25
Pikët
3
Nëse jeni duke kerkuar sherbime falas në internet , ju jeni duke gabuar në zgjedhjen tuaj , "sepse asgje nuk ipet falas".


Ka më mira kompani me renome Boterore , Shtetrore , Lokale qe kan zgjedhur të promovojn biznesin e tyre "mbi mashtrim". Pasi kështu ata do të deportojnë të bëhën një emer i njohur më lehet.
Sepse sekreti është falas " mashtrimi është fshehur tek ofertat falas " për produktet e caktuara".
Sherbimet me oferta falas në internet jan bër po thuaj një mjet marketingu për kompani të caktuara.
Ofertat falas kjo në dukje të parë për gjdo përson duket joshese, pasi ju nuk paguani asnje kosto direkt " por e verteta është qe ka një kosto indirekte".
Gjo sherbim falas bartë me vete rreziqe shtese të nderprejes së sherbimit pa paralajmërim.
Sherbime të kufizuara të produktit.
Nuk ipet mbështetje për produktin.
dhe një numer gjërash të ndryshme.
Por unë do ti sqaroj vetem disa nga to.

Nësë ju jeni duke zgjedhur oferta falas të ofruar në internet , unë thëm me plotë përgjegjesi se ju jeni duke bër gabim.
Kjo është një gjë e keqe për secilin qe zgjedh "ofertat falas" , qe aspak nuk jan falas në realitet.


Disa nga arsyet qe mos të zgjedhim oferta falas.


Këto kompani mund të zhduken në çdo kohë

Në çdo kohë, kompanit falas në faqet e internetit mund të vendosin të mbyllin ose ndryshoj biznesin e tyre dhe të nderprejn sherbimin e ofruar falas. Ata thjesht do të mbyllnin serverët e tyre dhe ju do të humbni oferten falas datat tuaj të internetit dhe të gjitha të dhënat. Kushtet e tyre të shërbimit u japin atyre mbrojtje të plotë ligjore për ta bërë këtë.
Ju do të humbni adresën tuaj të sherbimit , të krijuar në oferta falas

Nëse ata vendosin të mbyllin shërbimin ose të mbyllin oferten falas, të ofruar në internet për ju, atëherë ju do të humbni oferten sherbimin "produktin falas' e qe u ishte ofruar më parë për ju. Në shumicen e rasteve ju nuk mund ta kopjoni atë produkt adresë ose t'i drejtoni përdoruesit në produktin tuaj ku ju keni marrë një ofertë falas.

Ata mund të shesin informacionin tuaj

Mos harroni se këto shërbime duhet të fitojnë para disi për të mbetur në biznes. Një rregull i mirë është nëse nuk paguani për të, atëherë jeni produkti.

Këto kompani gjejnë mënyra të tjera për të fituar para siç janë shitja e adresës tuaj të postës elektronike, informacionit personal dhe adresës tuaj të internetit tek ndërmarrjet e tjera. Kushtet dhe kushtet e tyre që askush nuk i lexon nuk u japin atyre imunitet të plotë juridik.
Yahoo njihet si një nderkompanitë më të mdhaja në botë qe ofrojn produkte falas përfshirë email add dhe gjera tjera, por yahoo ka shitur informacione përsonale 350 milion , të perdoruesve të sajë pa pelqimin e personave.

Gjithashtu Facebook , ka shitur me milion informacion , google , bing , msn , etj. Këto që janë kompanit lidere qe dominojnë në internet dhe qe duken të jenë ndër me të besushmet.
Shitjet bëhën gjithmon fshehurazi dhe nuk ipen informacione .
Edhe nëse këto shitje kuptohen me vone kompanitë mohojn të këne bër atë veprim duke mohuar për ta ruajtur reputacionin.
Kan deshmuar që nuk jan të besushme dhe se ofertat falas qe ofrohen nga këto kompani në realitet nuk jan falas , por kan një kosto.


Në fund mbani mend se asgje nuk ipet falas por ka një kosto.
 

Rrjeti

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2017
Postime
873
Pikët
63
Vendndodhja
Në shtëpi....
Në internet gati asgjë nuk është falas edhe pse reklamohet si falas / free. ... Ja mashtrim i radhës në të cilën u bëra pjesë apo më mirë të shprehen isha dhe akoma jam viktimë; gati cdo njeri ka dëgjuar për bitcoin. Në fillim kam qenë kurioz të di më tepër për këtë kompani ku faqjja ishte e ndërtuar në mënyrë profesionale, mirëpo qëllim ishte dhe është mjaft destruktiv. Mjafton të regjistroni emrin dhe mbiemrin si dhe të shënoni numrin e telefonit tuaj që të fillon terrori nëpërmjet thirrjeve , jo nga njerëz por nga softueri i cili ju thirr në intervale të ndryshme me numrat telefonik të shtetit ku ju jetoni. Ju do keni përshtypjen se ju thirr dikush që e njihni por nuk është ashtu. Më vonë si strategji përdoren edhe thirrje direkte nga femra me qëllin t´ju joshin për blerejn e shërbimeve të tyre. Kjo faqe apo të ngjjajshme orgjinën e kanë nga shtetet Afrikane.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,830
Pikët
113
Në internet gati asgjë nuk është falas edhe pse reklamohet si falas / free. ... Ja mashtrim i radhës në të cilën u bëra pjesë apo më mirë të shprehen isha dhe akoma jam viktimë; gati cdo njeri ka dëgjuar për bitcoin. Në fillim kam qenë kurioz të di më tepër për këtë kompani ku faqjja ishte e ndërtuar në mënyrë profesionale, mirëpo qëllim ishte dhe është mjaft destruktiv. Mjafton të regjistroni emrin dhe mbiemrin si dhe të shënoni numrin e telefonit tuaj që të fillon terrori nëpërmjet thirrjeve , jo nga njerëz por nga softueri i cili ju thirr në intervale të ndryshme me numrat telefonik të shtetit ku ju jetoni. Ju do keni përshtypjen se ju thirr dikush që e njihni por nuk është ashtu. Më vonë si strategji përdoren edhe thirrje direkte nga femra me qëllin t´ju joshin për blerejn e shërbimeve të tyre. Kjo faqe apo të ngjjajshme orgjinën e kanë nga shtetet Afrikane.
Marrim ajer apo thithim oksigjen dhe nxjerrim CO2.Kjo qe ishte falas do,aPO=TAKSOHET.

(y)
 
Top