• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shijoni pak verë gjarpri!

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Me krimbat në shishet e tekillës tashmë jemi mësuar, por gjarpinjtë helmues në shishet e alkoolit nuk janë një pamje e zakonshme. Pijet alkoolike të zbukuruara me gjarpinjtë helmues janë të popullarizuar në Lindjen e largët.
Vera e gjarprit është pije alkoolike tradicionale e Vietnamit. Në shishen e alkoolit ata fusin gjarprin helmues.

Gjarpinjtë helmues zakonisht nuk hahen por përdoren si “mëlmesë” për shijen e pijeve, sepse alkooli asgjëson helmin dhe shkatërron përbërësit e tij aktiv, ndërsa pijes ia jep një aromë të pazakontë.

Nëpër Azi mund të gjenden pije të ndryshme me gjarpinj, por ajo origjinalja prodhohet kryesisht në Vietnam, Laos dhe Tajlandë. /Telegrafi/
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Shijoni pak verë gjarpri!

What??? Hell no !!!
Pupa: se kam me ty, por ky kuriozitet bohh -paqe-
prandaj jane aq ugly ata viatnezat , dhe syckat prandaj i kane aq te vegjel , ``14``
 
Top