• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shishja e tekillës me vlerë 3.5 milionë dollarë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Mexico City, 23 nëntor – Në Mexico City është prezantuar dje shishja më e shtrenjtë në botë. Fjala është për një shishe tekillë e quajtur "Diamond Sterling", vlera e të cilës është llogaritur në 3.5 milionë dollarë, ndërsa është bërë nga 4 100 diamante dhe 2,30 kg të platinit të pastër.

Autori i kësaj shishe, Fernando Altamarino, shpreson se me shitjen e kësaj shishe do të thyejë rekordin Guinness për shishen më të shtrenjtë në botë.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Shishja e tekillës me vlerë 3.5 milionë dollarë

Meqe shishen e ka i mbetet vetem te shesi goten e tekiles me te shtrenjte ne bote.

Ndersa une kam nje shishe rakie te mbeshtejll me kashte. Kush do i gote te ngrej doren! :D
 
Top