• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shitje e dobët e netbookëve të Asus, iPad fajtor

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Në konferencën e saj për investitorë kompania Asus ka deklaruar se pret shitje më të dobët të kompjuterit të saj të popullarizuar netbook Eee PC, e shkaku kryesor për këtë është tableti iPad i kompanisë Apple i cili po ia grabit tregun.
“Për shkak të kërkesës të zvogëluar për pllaka amë, kompjuterë laptop e netbook, rezultatet financiare të Asus do të janë më të dobëta në periudhën e ardhshme”, ka deklaruar drejtori i Asus Jerry Shen, duke theksuar se njëra prej arsyeve kryesore për ulje të kërkesës për kompjuterët netbook është Apple iPad.

Asus përgatit hyrjen në tregun e kompjuterëve tablet me pajisjen e vet Eee Pad, por sikur edhe tek prodhuesit tjerë, u është shtyrë pritja, e deri më tani Apple ka shitur hiq më pak se 3.27 milionë iPad në mbarë botën.
 
Top