• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Rriten mundesite qe ne te mos jemi te vetmit banore te universit. Kete e demostrojne rezultatet e nje kerkimi mbi lindjen e yjeve dhe sistemeve planetare te ngjashme me tonin qe duket se konfirmojne teorite e Frank Drake. Shkencetari amerikan eshte i bindur qe jetojne miliarda civilizime inteligjente vetem ne Rrugen e Qumeshtit.

Phillipp Richter, astrofizikant i universitetit te Potsdam, e prezantoi teorine e tij. Richter, i specializuar ne kerkimet mbi gazin nderyjor, ka shpjeguar qe pas origjines se kozmosit, gazi ishte i perbere vetem nga hidrogjeni dhe heliumi.

Pasi kaluan disa miliona vjet nga Big Bang-u, u ndezen diejt e pare qe shperndane ne hapesire karbon, hidrogjen, dhe elemente te tjeret thelbesore. Ne kete pike, me hidrogjenin dhe me elementet e tjere te rende te shperndare ne hapesire u formuan sipas kesaj teorie 'disqe gjigande' brenda te cileve, ashtu si per yjet e pare, u ndezen diej te rinj. Nje fenomen ky, qe vazhdon te perseritet.

"Vetem ne Rrugen e Qumeshtit kjo ndodh nga 4 deri ne 19 here ne vit." - tha Richter. Ne brendesi te 'disqeve' behen ne forme mase atomet me te renda, me hidrogjenin qe nuk eshte shperndare jashte. Dhe keshtu lindin trupat qiellore qe i ngjajne Tokes dhe planeteve te tjera si Marsi dhe Merkuri.

"Ne hapesire, duhet te kete planete shume te ngjashem me Token," -rrefeu Richter. Shkencetaret konfirmojne qe rreth 50% e diejve bejne pjese ne nje sistem planetar. Teoria e Richter konfirmon teorine e Frank Drake.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,529
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

do te ishte me te vertet nje shperdorim i madh kohe, hapesire, vendi sikur te Ishim vetem ne kte hapesire te pafundme......
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

do te ishte me te vertet nje shperdorim i madh kohe, hapesire, vendi sikur te Ishim vetem ne kte hapesire te pafundme......
Exactly, te njejten gje do thoja dhe une: What a waste of space!
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,125
Pikët
113
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

do te ishte me te vertet nje shperdorim i madh kohe, hapesire, vendi sikur te Ishim vetem ne kte hapesire te pafundme......
S'jemi t'vetem jo ! Ata i gjen kudo... n'Angli, n'Rusi !
Shkojau suratin ketyre dy alieneve ketu posht !
__________________________________________________

Vladimir Putinin e këshillojnë… alienët?Një këshilltar laburist në një njësi vendore në Britani pretendon se presidentin rus, Vladimir Putin, e këshillojnë alienët.
Ai thotë se bëhet fjalë për një racë reptilësh jashtëtokësorë.
Simon Parkes po fliste për situatën në Lindje të Ukrainës.
Parkes është i njohur për këto deklarata.
Më parë ai është shprehur se e ka humbur virgjërinë me një alien kur ishte pesë vjeç.
_________________________________________________

http://www.gazetaexpress.com/lajme/vladimir-putinin-e-keshillojne-alienet-82548/
_______________________________________________
Ja ku e ke foton e ketyre 2 alieneve !
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Kur do na pushtojne amon :D
 

H2SO4

punoj ne heshtje
Anëtar
Dec 28, 2014
Postime
864
Pikët
43
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Ere e sigurt qe ekzistojne. Ka ketu ne forum sa te duash.
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

S'jemi t'vetem jo ! Ata i gjen kudo... n'Angli, n'Rusi !
Shkojau suratin ketyre dy alieneve ketu posht !
__________________________________________________

Vladimir Putinin e këshillojnë… alienët?Një këshilltar laburist në një njësi vendore në Britani pretendon se presidentin rus, Vladimir Putin, e këshillojnë alienët.
Ai thotë se bëhet fjalë për një racë reptilësh jashtëtokësorë.
Simon Parkes po fliste për situatën në Lindje të Ukrainës.
Parkes është i njohur për këto deklarata.
Më parë ai është shprehur se e ka humbur virgjërinë me një alien kur ishte pesë vjeç.
_________________________________________________

http://www.gazetaexpress.com/lajme/vladimir-putinin-e-keshillojne-alienet-82548/
_______________________________________________
Ja ku e ke foton e ketyre 2 alieneve !
Jalla edhe alien pedofil te rrine andej nga jane ...hajde lajme hajde :p
po femer apo mashkull ishte perdhunuesi more vesh gje ti o fshatar
kshu kot per kriezitet :D
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,892
Pikët
113
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Putin....sa maskara!
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,533
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Kjo video eshte 6 minuta, kush ka kuriozitet per kete fushe ti hedhi nje sy se eshte interesante.
Akoma nuk eshte dhene nje qendrim zyrtar shkencor nese mesazhi eshte pjese e nje "shakaje njerezore" apo "nje mesazh i vertete alien"

https://www.youtube.com/watch?v=8x9t2RFvReM
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,892
Pikët
113
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Te gjithe alienet zbarkojne apo i kapin ne Nasa
 

unreal

e38 fanatic
Anëtar
Jan 28, 2014
Postime
1,150
Pikët
0
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Kerko ne National Geografic.
Nuk ka asgje misterioze.Te gjitha vizatimet/punimet jane veper e artistave dhe hajnave t'kollomoqeve lol
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,533
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Kerko ne National Geografic.
Nuk ka asgje misterioze.Te gjitha vizatimet/punimet jane veper e artistave dhe hajnave t'kollomoqeve lol
Kam bere disa kerkime i shtyre nga kurioziteti.
Eshte e drejta jote te mendosh qe eshte veper e njerezve te tille. Ka plot qe mendojne si ty, por nga ana tjeter ka edhe faktore te tjere qe shtojne dyshimet per te kunderten. Nuk e di nese ti vete ke bere ndonje kerkim per:

- Kur kane filluar te shfaqen ? Koherat e para...
- Perse shumica e tyre shfaqen ne zonen e Britanise se madhe ?
- Sa njerez dhe sa kohe duhen per te bere nje nga ata te medhenjte dhe te komplikuarit ?!
- Mesazhet qe percjellin disa prej tyre (te cilat mund te interpretohen vetem nga njerez qe kane njohuri te thella arkeologjike dhe shkencore)

Hidhi nje sy edhe kesaj videoje:
(nese nuk ke durim ta shikosh te teren kalo ne min 15 se flet pikerisht per punen e dyshimeve)

https://www.youtube.com/watch?v=hAV4iWhFiSE
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,282
Pikët
0
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

E vetmja menyre qe te realizohen heroglifet e nderlikuara ( flas per figura teper te komplikuara) mund te jete nje satelit ushtarak qe mund te godase me lazer, por perseri eshte nje kundershti e madhe pasi lazeri do demtonte materien gje e cila nuk ndodh, pra mbetet arma tjeter e mundshme por qe perkunder lazerit ende nuk eshte shfaqur dhe ajo mbetet PLAZMA. Kam dyshime t e mia qe nje arme e tille mund te egzistoje ne ate lloj fuqie dhe ate lloj largesie, gjithsesi mos harrojme qe eshte nje arme qe TESLA e shpiku ne 1936 dhe ajo mund te kete evoluar shume. Nejse jane vetem hipoteza.
 

CERMENIKASI

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2011
Postime
1,816
Pikët
83
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Krahas pyetjes se kush e bën është dhe pyetja "përse?".
Ta zëmë që po e bëjnë alienët,përse me zgjedh këtë lloj komunikimi kur shihet qartë që s'arrihet gjë.
Ta zëmë që është prej njeriut.Disa prej "crop circles" janë bërë në mënyrë të THJESHT nga dora e njeriut por ka dhe të tjerë për të cilët shihet qartazi që janë rezultat të ndo një teknologji të përparur .
Kjo jep për të kuptuar që ajo teknologji është në duart e ndo një shteti të përparur ekonomikisht dhe shkencërisht dhe jo në duart e ndo një njeriu të vetmuar .Përsëri ,nëse është kështu,shfaqet pyetja "PSE" ,për çfar qëllimi???
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,530
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Ne jemi bishti i fundit i kavallit, c'do gje qe dijme eshte vetem ndaj atyre qe arrijme shikojme dhe degjojme. S'kemi force per me shume. Pra jemi Superpower ndaj vete njerezimit asgje tjeter. Is a bit like slapping urself. lol

Eshte absurde te mendosh, qe ne jemi te vetmit.
 

unreal

e38 fanatic
Anëtar
Jan 28, 2014
Postime
1,150
Pikët
0
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Jemi ne gjendje te vezhgojme aktivitete qindra/mijera vite drite larg,e ju mendoni se keto jane vepra jashtetokesoresh!?

Ne lindjen e mesme ateruan 'profetet" ne Angli ateruan "jashtetoksoret" lol
 

Demo Labi

Hajdut Zemrash!
Anëtar
Feb 28, 2015
Postime
1,639
Pikët
83
Vendndodhja
Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Ufo kam pare dhe une!

Mbas gotes se kater mu be! Me tre te parat nuk e dalloja mire, por pas te katres fillova tia shquaj konturet. Pas te pestes e preka me dore, mbas te gjashtes nuk mbaj mend me. Kur u zgjova ne mengjes e pash veten te krevati i Farushes.

Dre, dre thashe me vete... cte bejne ufot. Te fusin ne sherr me burrin e Farushes.
 

H2SO4

punoj ne heshtje
Anëtar
Dec 28, 2014
Postime
864
Pikët
43
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

Cfare ufosh ke pare ti e re Laco!
Ku kishnje me kohe ti te shikonje. Ta ka ndezur syve burri i Farushes dhe mizat qe ke pare te jane dukur ufo.

Ik tregoja hankos keto genjeshtra se ndoshta e genjen.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,137
Pikët
113
Përgjigje e: Shkencetaret te sigurt: Jashtetokesoret ekzistojne

deri tani nuk ka prova qe ekzistojne.
 
Top