• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkollat britanike ndaluan fundet e shkurtëra dhe xhaketa

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Shkollat britanike zyrtarisht ndaluan që nxënëset 15 vjeçe të mbajnë funde të shkurtëra.


Gjimnazi britanik „Shën Ajdens“ sot publikoi kodin e ri shkollor të veshjes për vitin e ardhshëm shkollor, i cili ndalon vajzat prej moshës 15 vjeçe që të mbajën funde të shkurtëra, transmeton BGNES.

Sipas rregullave të reja, vajzat në klasën e 11-të do të mund të mbajnë fustane të errëta në të cilat gjatësia më e shkurtër do t’u jetë 2 centimetra nën gjunj.

Në një shkollë tjetër, e cila gjendet në Glloçestershir, drejtori ua ka ndaluar nxënësve të mbajnë xhaketa gangstere, funde të shkurtëra, pantallona të gjëra dhe bluza me jaka.

Ndryshimet ne „Shën Ajdens“ janë bërë për shkak të brengosjes se nxënëset tashmë shëtisin nëpër korridore me funde të shkurtëra që nxisin shikimet e djemve.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Shkollat britanike ndaluan fundet e shkurtëra dhe xhaketa

Me pelqen kjo rregullorja...
 
Top