• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkollat ne shqiperi

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,342
Pikët
113
Vendndodhja
Me sa shofim ne shkollat ton nuk ka me rregull disiplinor jasht saj dhe brenda, ketu kemi nje video e cila eshte filmuar ne shkollen Ekonomik shteteror (Abuzim i nxenseve ndaj Mesueses ) ju lutem ndiqni videon dhe jepni mendimet tuaja ne lidhje me temen.

 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
bobobobo ca behet kshu more ëë Mendoj qe eshte nje budallallek....sdi cte them njehere kam mbet pa llafe. Thjesht qe mesuesja sduhet ti lejoje nxenesit te abuzojne me te.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
eh asgje nuk esht me per tu ëuditur ëdo gje mund te bej shqiptari kjo bile o shum pak
shteti kombi pa shkoll esht i destinuar te vdes kjo i pret shqiptaret nese kjo video esht e vertet ateher mos komentoni hië veë lusni zotin qe te kaloj ndonji tsunami dhe andej po tsunami mental qe tju freskoj trurin ktyre te mjerve qe kan arrit ne kete dit
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Une as nuk jetoj atje per te dhen nje mendim te sakte ..aktualisht dhe nuk e di se c'behet por me siguri me duket nje diskriminim ..e sjellje ordinere!!!

Une do shikoja dhe anen tjeter te gjerave qe u kushtohet me shume rendesi , qe nxenesi dmth sa shume do te formohet dhe te behet aktiv ne mesim, **sa shume e nxit mesimi dhe jo si vishet mesuesja **dhe nuk jam dakort te shkojn me nje stilolaps ne xhep dhe jo ta quajn shkollen thjesht nje vend argetues dhe kaq!!!

Kam degjuar kohen e fundit shume gjera si prsh profesori kishte kontakt seksual me nje nxenese e cila kerkonte nje 5-se qe ta kalonte ,,, por nuk e merrte dot noten kaluese duke mesuar ,por thjesht i ra shkurt! Per fat te keq i ra ne gracke profesorit dhe si perfundim nga turpi ai u vetvra. Skandaloze per mendimin tim dhe kjo mund te jet vetem nje situate por sa te tjera jan dhe nuk dihen. Sepse sistemi shkollor pak a shume nuk ka me vleren e dikurshme, nuk ekziston me frika dhe respekti per mesuesit dhe as komunikimi nxenes -profesor.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Une as nuk jetoj atje per te dhen nje mendim te sakte ..aktualisht dhe nuk e di se c'behet por me siguri me duket nje diskriminim ..e sjellje ordinere!!!

Une do shikoja dhe anen tjeter te gjerave qe u kushtohet me shume rendesi , qe nxenesi dmth sa shume do te formohet dhe te behet aktiv ne mesim, **sa shume e nxit mesimi dhe jo si vishet mesuesja **dhe nuk jam dakort te shkojn me nje stilolaps ne xhep dhe jo ta quajn shkollen thjesht nje vend argetues dhe kaq!!!

Kam degjuar kohen e fundit shume gjera si prsh profesori kishte kontakt seksual me nje nxenese e cila kerkonte nje 5-se qe ta kalonte ,,, por nuk e merrte dot noten kaluese duke mesuar ,por thjesht i ra shkurt! Per fat te keq i ra ne gracke profesorit dhe si perfundim nga turpi ai u vetvra. Skandaloze per mendimin tim dhe kjo mund te jet vetem nje situate por sa te tjera jan dhe nuk dihen. Sepse sistemi shkollor pak a shume nuk ka me vleren e dikurshme, nuk ekziston me frika dhe respekti per mesuesit dhe as komunikimi nxenes -profesor.
Ai profesori im i gjuhes shqipe dhe letersise,me kapte nga basetat,favoritet(nuk e di se si quhet sot shqip) apo temthat.
Me lotonin syte nga dhimbja,por per te miren time e kishte.
Kaq.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Nuk me ben shum pershtypje kjo vidjo ne krahasim me ato qe behen ne shkoollat
ktu ne gr,,,
Nuk eshte normale dhe llogjike por ka dhe me keq se kaq,,
Shpresoj dhe uroj qe mos te arrin ne kte pik si ktu shkollat ne shqipo,,
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Ai profesori im i gjuhes shqipe dhe letersise,me kapte nga basetat,favoritet(nuk e di se si quhet sot shqip) apo temthat.
Me lotonin syte nga dhimbja,por per te miren time e kishte.
Kaq.
Paska qen si mesusja ime e fillores! mbaj mend nje her qe mi ka shkul aq shume dhe nje laper syve qe dhe tani kur e kujtoj e urrej :S e njejta gje apo se kishte ate ftyren si Burre boboobob lol te kallte daten bre!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Paska qen si mesusja ime e fillores! mbaj mend nje her qe mi ka shkul aq shume dhe nje laper syve qe dhe tani kur e kujtoj e urrej :S e njejta gje apo se kishte ate ftyren si Burre boboobob lol te kallte daten bre!
Une se urrej,sepse per mua e kishte...
Rrogen e kishte fikse(te garantuar).
klm;))
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Shkollat ne shqiperi

Me sa shofim ne shkollat ton nuk ka me rregull disiplinor jasht saj dhe brenda, ketu kemi nje video e cila eshte filmuar ne shkollen Ekonomik shteteror (Abuzim i nxenseve ndaj Mesueses ) ju lutem ndiqni videon dhe jepni mendimet tuaja ne lidhje me temen.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=1lsY1qqukZE&feature=channel[/YOUTUBE]
me te vertet qenka katastrofe cka presim ne pastaj prej ketyre nxenesve,me te ardhe keq,ketu mungonte edhe morali familiar i femijeve
 
Top