• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkrimtarët dhe alkooli

Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
11,466
Pikët
113
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Se arti dhe alkooli jane nje familje: droge. E kur mesohet me drogen trurucka nuk para pyet ne i do vec e vec a te gjitha bashk. Aq me teper kur shkojne me njera tjetren si kafja me cigaren p.sh. :)

Por nuk perjashtohet edhe egzistenca e puritaneve, qe bejn vetem art. :)
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,393
Pikët
0
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Ka patur ne Tirane (besoj edhe tjeterkund por qe i kam pare vete me sy) shofera te mrekullueshem qe i jepnin otobuzit ose kamionit me mire kur ishin te dehur sesa esell....bile edhe me te ndenjura :)...dmth i jepnin artistikisht.

Kurse per artistet (kengetare ose instrumentiste) nuk ma merr mendja qe pluhurat ua bejne vokalin ose munden te perballojne nje volum ose stres koncerti me ore te zgjatura.....

More djal, mos pa dashur po i japim nje mbivleresim efekteve anesore duke e lene artin te tkurret ne vleren e tij orbitale ???
Edhe ata njësoj si shoferat:d
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,393
Pikët
0
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Kush te ndaloi te pish alkohol e te dehesh te behesh tape?
Jo unë nuk bëhem kurr tap, nuk shijohet asnjë ashtu. Po, po erdhe ti këtu kam për të të dehur kam për të të bër tap fare sepse ke pak nevojë për 'çlirim':d

E paguajmë unë dhe Coli faturën:d
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,386
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Jo unë nuk bëhem kurr tap, nuk shijohet asnjë ashtu. Po, po erdhe ti këtu kam për të të dehur kam për të të bër tap fare sepse ke pak nevojë për 'çlirim':d

E paguajmë unë dhe Coli faturën:d
Arti tek une buron edhe pa me thene asnje llafosje....e jo me te me kerkoje xhixha

 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,200
Pikët
113
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Jo unë nuk bëhem kurr tap, nuk shijohet asnjë ashtu. Po, po erdhe ti këtu kam për të të dehur kam për të të bër tap fare sepse ke pak nevojë për 'çlirim':d
Une me mire bej harakiri, se te clirohem nga nje ballist. :p
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,393
Pikët
0
Përgjigje e: Shkrimtarët dhe alkooli

Une me mire bej harakiri, se te clirohem nga nje ballist. :p
Nuk te cliron ballisti jo, por alkooli!

Po harkiri ca eshte? me duket si fjale me zarar kjo mi Yoko:d
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,740
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Edhe Ibrahim Rugova ishte dashamir i konjakut .. R.I.P.
 
Last edited:

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,599
Pikët
113
letersia edhe pse nuk te cmend si psh muzika, ka tendencen te trullosi dike apo ta beje me damlla, al zhajmer.
Prandaj shkrimtaret, ata qe e kane profesion tashme, jane te detyruar te zgjojne veten me alkol apo cinare,
por ngaqe nuk levizin e demtojne me shume kapilaret sesa sportistet dhe semuren nga zemra.
 
Top