• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite. (James Douglas Morrison - Jim Morrison, ish-lideri i "The Doors").
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Folja " te dashurosh " eshte e veshtire per tu lakuar : e shkuara e saj nuk eshte e thjeshte , e tashmja e saj nuk eshte deftore , dhe e ardhmja e saj nuk eshte e kushtezuar .


Jean Cocteau
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

" E veme re qe jemi bere nje specialist kur gjerat per te cilat flasim me kenaqsi i merzisin te tjeret ."

Gilbert Cesbron
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

"Poeti behet duke pare me ane te nje çrregullimi te gjate , te pamase dhe te arsyetuar te te gjitha shqisave . "


Arthur Rimbaud
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

" Nje liber klasik eshte nje liber qe te gjithe duan ta kene lexuar dhe qe askush nuk do ta lexoje ."

Mark Twain
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Me i forti nuk eshte asnjehere aq i forte sa per te qene gjithmone drejtues , nese nuk transformon forcen ne drejtesi dhe miratimin ne detyrim . "

Jean-Jacques Rousseau
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

" Kur nje filozof me pergjigjet , nuk e kuptoj me pyetjen time . "

Pierre Desproges

haha
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Mos u zhgenjej nese njerezit refuzojne te te ndihmojne . Mbaj mend fjalet e Ajnshtajnit :
U jam mirenjohes te gjithe atyre qe me kane thene "Jo" sepse prej tyre ia dola mbane vete.
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

¨Mashkulli i vërtetë do dy gjëra: rrezikun dhe lojën. Për këtë arsye ai do gruan, si lojën më të rrezikshme.Fredrick Nietzsche
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

" Kam vuajtur shpesh , kam gabuar disa here , por kam dashur . Jam une ai qe ka jetuar dhe jo ndonje qenie e rreme e krijuar nga krenaria dhe merzia . "

Alfred de Musset
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Nga i madhi Jim Morrison

Pas gjakut,gjeja me e mire qe nje burre mund te japi,jane lotet e tij.
Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj.
Une jam kshu sepse shpreh ate qe kam brenda...
Kur ajo do të braktisë sepse ka gjetur dy sy më të bukur sesa të tutë, të tjerë krahë që e shtrëngojnë, një tjeter buze për ta puthur, mos e urre por kujto momentet që keni kaluar sëbashku dhe falenderoje sepse ajo të ka dhënë diçka nga jeta e saj.
Thonë se nga gabimet mësojmë.... atëherë lërmëni të gaboj.
Vetëm ai që nuk e njeh dhimbjen qesh me atë që vuan.
Disa thonë që shiu është i shëmtuar, por ata nuk e dinë se ai të lejon të ecësh me kokën lart me fytyrën të mbushur nga Lotët.
Më mirë një fund i dhimbshëm sesa një dhimbje e pafund.
Në rast se do zgjidhja ndërmjet Dashurisë Tënde dhe Jetës Time do zgjidhja Dashurinë Tënde se ajo është Jeta Ime.
Shpirti i një personi është i fshehur në një shikim.... për këtë kemi frikë të na shikojnë në Sy.
Nëse ti do të ishe lotët, unë nuk do të qaja nga frika mos të humbisja.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Çfarë na bëre moj Smiley, ti rikthehem për të 1000-ën herë thënieve dhe poezive të Jim-it. :)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Bëjmë luftë për të jetuar në paqe.
Si të sillemi me miqtë? Ashtu siç do dëshironim që ata të silleshin me ne.
Shoku i vërtetë është një shpirt që jeton ne dy trupa.
Është e lehtë të kryhet një veprim i mirë, por jo e lehtë të fitohet një zakon i përhershëm i kryerjes të një veprimi të tillë.

Aristoteli
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Dashuria është e mbrekullueshme, vetëm ka një të keqe: të prish karakterin.
Harresa është sekreti i rinisë së përjetshme. Njeriu mplaket vetëm nga kujtesa.
Nuk është e tmerrshme të presësh diçka, e tmerrshme është kur nuk ke ç'të presësh.
Lumturia nuk është asnjëherë e mrekullueshme në momentet kur ne e jetojmë, atë e bëjnë të magjike vetëm kujtimet tona.
Mëshira është malli më i pavlefshëm në botë. Është faqa e pasme e gëzimit të ligë që ka njëriu për fatkeqsinë e tjetrit.
Të jetosh është shumë e vështirë, shumica prej nesh vetëm sa ekzistojnë.

Erich Maria Remarque
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

SubZ ahahhaha ia vlen per kete apo jo ? :D
Ehhh, po të ishte gjallë dhe ai vetë do të habitej, ky i di më mirë se mua :p I kam mësuar përmendësh, të gjitha thëniet, poezit apo shkrimet e bëra nga poeti i vdekjes. :)
 

LaNdi

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 5, 2009
Postime
37
Pikët
0
Vendndodhja
Ne t`arushes
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Kam mesuar....qe asnje nuk esht perfekt.....deri sa nuk dashurohesh. kam mesuar....qe jeta esht e veshtire.....por un me shum kam mesuar....qe mundesite nuk shkojn kurre dem.....ato qe nuk i merr ti i merr dikush tjeter kam mesuar.....qe kur mban inat dhe hidherim..... lumturia shkon diku tjeter kam mesuar.....qe duhet gjithnje te perdoresh fjale te mira.....sepse ne nje te neserme ndoshta duhet ti kthesh mbrapa kam mesuar....qe nje buzeqeshje esht nje menyre ekonomike.....per te permirsuar pamjen tende kam mesuar....qe nuk mund te zgjedh se si ndihem.....por mund te bej gjithnje dicka kam mesuar.....qe te gjith duan te jetojn ne maje te malit....por e gjithe lumturia e rritja vijn kur je duke u ngjitur malit kam mesuar....qeduhet ta shijosh udhetimin.....e te mos mendosh vetem per vendin e mberritjes kam mesuar.....qe sa me pak kohe coj dem....aq me shum gjera bej....
Do not let yesterday's past eat up your today!!!!!!

"Gjeja me e rendesishme qe mund te beje nje burre per femijet e tij, eshte te doje nenen e tyre"

Është më mirë të jesh optimist dhe t’a kesh gabim, sesa të jesh pesimist
dhe të kesh të drejtë.

Jeta eshte si nje film. Shpesh here me fatin si regjizor. Por gjeja me e hidhur eshte kur kupton qe skenarin e shkruar vete ti.

Shoket e mire jane si yjet. Nuk i sheh gjithmone por aman e di se jane aty.


Kjo bote eshte tre dite:dje,sot dhe neser.E djeshmja kaloi,e nesermja nuk dihet a do vije apo jo,prandaj vleresoje diten e sotme...

Don't make someone a priority since you are only an option to them!!!
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Shkruani theniet e shquara te personazheve te shquara...

Ju më shihni shtrembër ngaqë jam ndryshe, ndërsa unë ju shoh e qesh me vete sepse jeni të gjithë njësoj...!!
(Emily Strange)
 
Top