• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy

Një kompani transportuese nga Londra u detyrua t’u kërkoj falje udhëtarëve të autobusit, shoferi i të cilit ndaloi në mes të qytetit për tu falur.
Ngjarja e pazakontë ndodhi në fillim të këtij muaji në kryeqytetin britanik. Shoferi, një mysliman i devotshëm, parkoi autobusin dhe më pas afër trotuarit shtriu një sixhade të vogël në drejtim të Qabes dhe filloi të falet.

Drejtuesit e kompanisë së udhëtimeve menjëherë nxjerrën një deklaratë për media në të cilën i kërkuan falje udhëtarëve të autobusit. Zyrtarët e kompanisë po ashtu thanë se respektojnë të gjitha besimet fetare, por kërkuan nga të punësuarit që të mos falen gjatë orarit të punës.

Një udhëtare e cila ishte pjesëmarrëse në këtë ngjarje të pazakontë, tha se shoferi me t’i kryer lutjet u kthye në autobus dhe vazhdoi vozitjen pa dhënë kurrfarë sqarimi dhe pa kërkuar falje, njoftuan mediat britanike. /Telegrafi/
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Po te ishte ne ndonje urgjence ky idioti do ta linte dike qe perpelitej per jeten qe ti falej dickaje IMAGJINARE.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Me qellim te mire e ka bere :D Si puna atij shoferit qe bente cdo dite pasagjeret te benin kryqin ngaqe ngiste shpejt , dhe pastaj u fut ne parajse :D
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

po pilotet besimtare si ja bejne ne kto raste
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Aaaaaa ka menduar ai i avionit ka cuar pilot automatik:)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Me qellim te mire e ka bere :D Si puna atij shoferit qe bente cdo dite pasagjeret te benin kryqin ngaqe ngiste shpejt , dhe pastaj u fut ne parajse :D
Pse ku do shkon tjeter ata kan qen besimtar te devotshme jan falur cdo dite e jan lutur qe zoti ti ndohmoj,dhe zoti i ka marr ne parajs :D
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Mos flisni pa lidhje..un sjam kunder besimit fetar..nese e ka ndier dicka me shpirt tjetri e ka ber..ska ndonje gje te keqe...po gabimi i tij qendron ketu...sepse ska dhen asnje shpjegim pasagjereve..per shenje respekti..apo nese ka patur dike ..ne rast urgjent dmth...ceshtje poulitese.....un kete mendoj ;)po se paragjykoj..mjafton mos jet ekstremist..po sjam kunder !
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Ky mund te kthehet ne ekstremist duke menduar se ju shkel e drejta.Por dihet se ligjet e nje vendi ti kufizojn disa liri dhe ti duhet te jetosh me ligjet e vendit ku jeton.Nga kjo ka lindur nje debat tani ne Angli.Cfare pune kam qe une te rri ne mes te rruges se me ka ardhur ky ne vendin tim dhe i mbushet mendja qe ne mes te punes te ndaloj dhe te thot keshtu e bej une ne vendin tim.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Jam dakort me ty..po te lejosh dike te repektoj fen etij..eshte gje natyrale..e ska pse te kthehet ne extremizem..po arrtit deri ne ate Pike ather jam dakort me ty..as mua sme pelqejn ggjerat ekstreme ;)
Sepse dhe pleqte e mij..kur jan ne France majn Ramazan..dhe sjua ndaloj dot..nese ata e deshirojn dicka te tille..kshuqe me pak reflektim..duhen pranuar disa gjera brenda normave :)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Nuk thash jam kundra.thash brenda ligjeve qe ka vendi ku ti ke shkuar te jetosh.Nese je mysafir duhet dhe te zbatosh rregullat e zotit te shtepis.Mbase ata duan te ven burka ne France por ligji franceze e ndalon perdorimin e shamis ne shkolla ti nuk mund te dalesh kundra se pastaj do shkatosh nje reagim te shumica dhe zotet e atij vendi.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Kete po te shpjegoja me lart nese e lexpve ne postim..cdo gje e limituar ;)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Dhe une te njejten gje te shpjegova me lart se te shkruaje ti me lart.:D
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Shoferi ndal autobusin në mes të qytetit për t’u falur

Un i rrespektoj ata qe zbatojn ritualet e fese qe i perkasin,por ka nje vend te caktuar per ti zbatuar ato.
Shume gjera qe kan ndodhur nga extremizmi jan ber shembull qe shume njerez jan tronditur edhe jan frikesuar, un per vete po degjova njeri te falet ne metro me bie infrakt.Kjo qe ka ndodh ne autobus mua me duket jo e drejt sepse cdo person qe esht ne ate autobus ka nje destinacion per te arritur dhe nuk esht e drejt qe te humb kohen te pres sa te falet shoku aty + qe trafiku te vonon mjaft.
 
Top