• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shoku i ndaluar!

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Besoj pasiguria vlen ne kete rast ...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,903
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Ta thote SystemiA sipas eksperiences!
Eshte inferior.
eshte fshatar
eshte pusht
ka komplex
eshte injorant
eshte debil
ka ego kafshe
eshte idiot
nuk DASHURON.
PIKE.
Varet nga rrethi shoqeror.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,903
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Nuk ka arsye,ai eshte deficitian.
Nga SystemA.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Nuk i prezanton te dashures njeri , se nuk e quan lidhjen serioze , nuk ka ndermend per momentin per te qene i angazhuar ndaj dikujt .

Une nuk do beja gjera te tilla , nese do lidhesha me dike nuk do me vinte per zor apo per per ndonje arsye tjeter si pasiguria qe te mos prezantoja te dashuren . Pasigurine do e kisha kaluar ne faza perpara , biles do e kisha krenari te me shihnin me njeriun qe dua se dua ta kem per te me pas zili :d

Nuk do tregoja vetem per ta mbrojtur ate gocen nga ndonje idiot qe mund ta kem te njohur apo ne fis lol
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

nje gje e tille ,sic ka thene dhe Danieli me lart, ndodh kur nje lidhje eshte ne hapat e pare apo kur ne mes nuk ka asgje serioze.. kjo vlen si per meshkujt ashtu dhe per femrat
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,100
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Ta thote SystemiA sipas eksperiences!
Eshte inferior.
eshte fshatar
eshte pusht
ka komplex
eshte injorant
eshte debil
ka ego kafshe
eshte idiot
nuk DASHURON.
PIKE.
Varet nga rrethi shoqeror.
Opsssss....... -mendon- ........ Se kisha menduar qe do lexoja nje pergjigje te tille nga nje mashkull!!! `thankyou`
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Perderisa behet fjal per rrethin e ngushte shoqeror nuk besoj se jane arsye ato qe ka permendur System A, sepse ne rrethin tim te ngushte shoqeror nuk mbaj njerez te asaj kategorie. Dy arsye do ishin, nese nuk ka gje serioze ne kete lidhje dhe nese vajza nuk do deshironte te behej e njohur per nje kohe te caktuar.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Në fillim do preferoja ta njihja vetë, më pas në bazë të rrethanave do të bëja dhe zgjedhjen. Do ta bëja publike, apo thjesht do vazhdoja të shikoja deri ku kam arritur në këtë marrëdhënie, ka diçka që mund të funksionoj apo ka diçka që mund të na pengojë. Me krijimin e sigurisë dhe arritjes së një mase besimi, do filloja ta prezantoja dhe të vazhdoja të shoqërohesha bashkarisht në shoqëri. Nuk do kisha dëshirë që sot ta prezantoja dhe mbas disa ditësh të tregoja, nuk jam më me atë vajzë. Në rrethin shoqëror që kam, jemi serioz dhe nuk para na pëlqejn don zhuanllëqet adoleshenteske, prandaj përpara një hapi e njohim vetë dhe pastaj arrijm në stadin e prezantimeve dhe shoqërimeve në grup. Po ashtu dhe në familje, nuk do më pranonin iden që unë sot e sjellë ta njihni dhe nesër vendos ti them mirupafshim, do e mendoja mirë një hapë të tillë dhe do vendosja bashkarisht, sesi do të vazhdojm. Duke parë kulturën e individit, familjen, rrethin shoqëror e një sërë faktorësh do shkoja drejt konkretizimit të gjërave.

P.s Këtë e them nga eksperienca, që nuk e bëra përnjëherë prezantimin në shoqëri dhe familje, i lash pak kohë vetes dhe njeriut që sot e dua më shumë se çdo gjë. Dhe gjërat ecën gradualisht, siç i kishim planifikuar.
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,280
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Perderisa behet fjal per rrethin e ngushte shoqeror nuk besoj se jane arsye ato qe ka permendur System A, sepse ne rrethin tim te ngushte shoqeror nuk mbaj njerez te asaj kategorie. Dy arsye do ishin, nese nuk ka gje serioze ne kete lidhje dhe nese vajza nuk do deshironte te behej e njohur per nje kohe te caktuar.
po shume i sakte ;))`thankyou`
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,336
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Po varet nga marredhenia ne fjale,sa kohe jane bashke,sa serioze eshte,cfare qellimesh kane....ose ndonjehere ndodh per arsyen e vetme se kur te pelqen dicka shume ,atehere mundohesh ta mbrosh ate nga te tretet ,te pakten per nje fare kohe ...
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

kur te gjithe ata shoke varen nga nje person tjeter qe te ka hale ne sy...
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Mendoj qe se do. Nuk e terheq fizikisht.
Une kam shume njerez te burrit qe nuk i njoh, ama shoqerine e tij te ngushte i kam takuar te gjithe. Kemi ngrene dreka darka. Kemi ik dhe per fundjave diku bashke.
Po di qe ka dhe fanatiker qe nuk e prezantojne te dashuren, te fejuaren, gruan me shoqerine. Pse? Ka plot arsye. Kryesorja se jane tipa asocial per vete. E kane shoqerine sa per nje kafe dhe kaq.
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,458
Pikët
83
Vendndodhja
Shkodër
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Është shumë e shëmtuar, dhe i vjen turp nga rrethi i tij i ngushtë :)
 

rolex

V.I.P
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
749
Pikët
63
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Shoku i ndaluar!

Kjo pyetje vlen me teper per meshkujt po normal te japin dhe femrat mendimin e tyre...
Kur mashkulli eshte ne nje mardhenie me nje femer ka raste kur nuk ia prezanton te dashures rrethin e tij te ngushte(shoke ,shoqe,familje).Cila eshte arsyeja kryesore qe s`do e benit ju?.A ka me teper se nje arsye?Arsyet e tjera cilat mund te ishin?
Sepse ajo femer nuk i permbush kriteret dhe imazhin qe shoqeria e tij ka per te.
 
Top